A Lenovo és az NEC közös vállalkozása a régi értékesítési csatornák mellett új termékfejlesztési struktúrákat és globális jelenlétet tervez.
Mint arról januárban beszámoltunk, a kínai vállalat meghatározó részesedést vásárlását tervezte a japán cég PC-gyártó egységében, hogy új vegyesvállalat keretei között továbbra is NEC márkanéven árulja a közös fejlesztésű számítógépeket a szigetország üzleteiben. Bár a gyártó évekkel ezelőtt sorra kivonult tengerentúli piacairól, Japánban még minden ötödik eladott számítógépen az NEC logója díszeleg.

A Lenovo és a NEC kedden hivatalosan is bejelentette a NEC Lenovo Japán Csoport megalakulását. A tranzakció eredményeként a NEC 175 millió dollár értékű Lenovo részvény tulajdonosa lett. Az új formáció a teljes japán PC-piac közel 25 százalékát tudhatja majd magáénak, amit három éven belül 30 százalék fölé emelnének.

A növekedés ugyanakkor az életben maradás feltételének tűnik, ha figyelembe vesszük, hogy az IDC előrejelzése szerint 2011-ben a helyi számítógép-eladások közel 10 százalékkal csökkennek majd éves szinten. Japánban jelenleg a Fujitsu és az NEC gépei fogynak a legnagyobb számban, őket követi az Apple, az Epson, a Toshiba és más vállalatok.

Mindenki elégedett lehet Az új csoport megtartja a Lenovo és a NEC márkaneveket, minden terméket továbbra is a meglévő értékesítési csatornákon keresztül értékesítenek. Az NEC az üzletág részleges eladásával újabb lépést tett jelenlegi piaci stratégiájának megvalósítása felé, amelynek alapján a telekommunikációs infrastruktúrát helyezi tevékenységének fókuszába. A Lenovo nem csak piacot szerzett magának, de a japán partner technológiái világszerte megjelenhetnek majd termékeiben.

Kínából Japánba költözik a HP
Nem hagyja elpusztulni az asztali PC-ket a Lenovo

A Thomson Reuters szerint tavaly a kínai vállalatok összesen 11,8 milliárd jen értékben vásároltak részesedést japán cégekben, ami 52 százalékos növekedést jelent a két évvel korábbi befektetéseikhez képest. Az akvizíciós hullám valószínűleg a jövőben is folytatódik. A Nikkei üzleti napilap ezzel kapcsolatban megállapítja, hogy ma már egyszerűbb megvásárolniuk a technológiákat, mint újabb lopási ügyekbe keveredni.

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.