A világ legbefolyásosabb közösségi oldala egyelőre nem kíván tőzsdére menni, ettől függetlenül a cégben lévő tulajdonrész szabadon adható, vehető a másodlagos piacon.
November közepén élt is ezzel a lehetőséggel az Accel Partners befektetési társaság, amely a TechCrunch értesülései szerint megközelítőleg 500 millió dollár értékben adott el több vevőnek Facebook-részvényeket. Az árszintből, amelyen a papírok gazdát cseréltek a Facebook teljes vállalati értékét 35 milliárd dollárra lehetett becsülni.
Álomszép számok ■ Egyesek szerint már ez is túlzás volt az idén becslések szerint „mindössze” 1,2 milliárd dollár bevételt elérő, magas profitrátáról egyelőre csak álmodó Zuckerberg-birodalomért. Nos, a számláló úgy tűnik, még egyáltalán nem állt meg, hiszen a SecondMarket egy kisebb léptékű értékesítési akcióban 20,76 dolláros áron talált vevőt közel 1,9 millió részvényre. Ez azt jelenti, hogy ezen az áron a papírok összértéke eléri az 50 milliárd dollárt.
A Facebook tehát tőzsdei bevezetés nélkül (vagy pont azért?) képes elképesztő tempóban emelni piaci kapitalizációját. Viszonyításképpen a nyári összeállításunkban szereplő számok alapján az 50 milliárd dollár több mint a harmada a Google értékének és közel negyedannyi, mint amennyit a Microsoft összes részvénye ér.
Nem rossz, egy 2004-ben indult vállalkozástól, de ez a fajta szárnyalás sokakban felidézheti a dotkomlufi kipukkanását megelőző éveket. Tehát Facebook-részvényeket venni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem!
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak