Tényleg átvette a vezetést a Google Chrome, vagy továbbra is 50 százalékon hasít az Internet Explorer? A különböző méréseknek közük sincs egymáshoz, és mindenki a neki tetsző eredményt idézi.
A hét elején még arról szóltak a hírek, hogy a Google Chrome piaci részesedése első ízben tartósan is meghaladta az Internet Explorerét, véget vetve a microsoftos böngésző hosszú ideje tartó uralmának. Bár azóta a Chrome az adatokat szolgáltató StatCounter szerint is újra visszaszorult a második helyre, sokan megkérdőjelezik a cég webes számítási módszerét, illetve annak eredményeit. Nem meglepő, hogy az aggályoskodók között van a Microsoft is, aki márciusban hosszú blogbejegyzésben fejtette ki véleményét a StatCounter forgalomméréséről.

Nem is úgy, nem is annyi  A kifogások között megtaláljuk, hogy a renderelés előtti oldalakat (vagyis azokat, amelyeket a felhasználó szándékosan sosem keres, és nem is láthat) valóban érdemes-e figyelembe venni. Egy másik szempont, hogy a StatCounter csak a partneroldalairól származó információkat veszi figyelembe, és nem súlyozza azokat az egyes országok internethasználó népessége szerint. Így lehetséges az is, hogy Kína közel 400 milliós felhasználói táborával együtt csak a 22. helyen áll a StatCounter országok szerinti rangsorában.

A mérések ráadásul tisztán a webes forgalomra vonatkoznak, nem pedig az egyes böngészőkre, így az eredményeket nagyban torzítja, ha az egyik számítógép nagyságrendekkel több oldalletöltést végez a másiknál. Nem véletlen, hogy a Microsoft rendre a Net Applications statisztikáit idézi, amelyek más metodikával készülnek, és nem követik a fenti gyakorlatokat.

Közük sincs egymáshoz  Azt persze mindenki maga döntheti el, hogy melyik módszert tartja szimpatikusnak, különösen, hogy mindkét oldalon ezerféle szűrő és beállítás segíti a megfelelő adatok vizualizálását. A különbség azonban olyan nagy a StatCounter és a Net Applications számai között, hogy az már-már értelmetlenné teszi a böngészőpiaci statisztikák közlését:


 

Tervezni kezdik az óriási, űrhajósok generációit szállító hajókat

A legközelebbi exobolygók is csak több száz vagy ezer év alatt lesznek megközelíthetők, ami különféle kérdések egész sorát veti majd fel az utazás fizikai megvalósításán túl is.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.