A legmagasabb letöltési sebességek átlagában a világ élvonalába tartozunk, és az átlagos letöltési sebességet tekintve sem állunk rosszul, bár a legtöbb hazai mutató romlott az elmúlt negyedévben.
Aki igazán gyors szélessávú internetre, pontosabban a legmagasabb átlagosan elérhető sávszélességre vágyik, annak a Távol-Keletre (Dél-Koreába, Japánba vagy Hongkongba) kell költöznie. Hasonló a helyzet a legmagasabbra mért letöltési sebességek átlagával is, bár ebben a tekintetben a dobogós helyezések némileg átrendeződnek: a listát Hongkong vezeti 49,2 megabit/másodperccel. Magyarország az első kategóriában is stabilan az átlag felett teljesít, míg az utóbbi listán az előkelő kilencedik helyet foglalja el 28 Mbps körüli eredménnyel – derül ki a világ legnagyobb elosztott tartalomszolgáltatója, az Akamai
nemrég közzétett statisztikájából.Megtorpantak a toplistások ■ Az idei második negyedévre vonatkozó adatok alapján a hazai kapcsolatok átlagosan 5641 Kbps sebességgel működnek, a szélessávú (4 Mbps-nél gyorsabb) internet penetrációja 57,3 százalékos, míg az extragyorsnak minősített (10 Mbps fölötti) sebességet a netezők 7,9 százaléka élvezheti. Ezek az értékek globális összehasonlításban a felsőházba sorolják Magyarországot, ugyanakkor az Akamai mérései szerint a legmagasabbra mért letöltési sebesség átlagát kivéve mindegyik esetben romlottak a számok az előző negyedéves statisztikához képest.
A jelentés egyik érdekessége, hogy a tíz legjobban teljesítő országban átlagosan 1,96 százalékkal emelkedett a csúcssebesség (idehaza 0,3 százalékkal), ami világszerte ennek tízszeresével, 19 százalékkal növekedett negyedéves összehasonlításban. Ebből kiderül, hogy igazán látványos fejlődést ezúttal a top 10-en kívüli országokban produkáltak a szolgáltatók, ami Kenyában például a 161 százalékot is meghaladta. Az Akamai éves szinten összessen 126 országban tapasztalt növekedést, ami Magyarország esetében elérte a 15 százalékot.