A legmagasabb letöltési sebességek átlagában a világ élvonalába tartozunk, és az átlagos letöltési sebességet tekintve sem állunk rosszul, bár a legtöbb hazai mutató romlott az elmúlt negyedévben.
Aki igazán gyors szélessávú internetre, pontosabban a legmagasabb átlagosan elérhető sávszélességre vágyik, annak a Távol-Keletre (Dél-Koreába, Japánba vagy Hongkongba) kell költöznie. Hasonló a helyzet a legmagasabbra mért letöltési sebességek átlagával is, bár ebben a tekintetben a dobogós helyezések némileg átrendeződnek: a listát Hongkong vezeti 49,2 megabit/másodperccel. Magyarország az első kategóriában is stabilan az átlag felett teljesít, míg az utóbbi listán az előkelő kilencedik helyet foglalja el 28 Mbps körüli eredménnyel – derül ki a világ legnagyobb elosztott tartalomszolgáltatója, az Akamai nemrég közzétett statisztikájából.

Megtorpantak a toplistások  Az idei második negyedévre vonatkozó adatok alapján a hazai kapcsolatok átlagosan 5641 Kbps sebességgel működnek, a szélessávú (4 Mbps-nél gyorsabb) internet penetrációja 57,3 százalékos, míg az extragyorsnak minősített (10 Mbps fölötti) sebességet a netezők 7,9 százaléka élvezheti. Ezek az értékek globális összehasonlításban a felsőházba sorolják Magyarországot, ugyanakkor az Akamai mérései szerint a legmagasabbra mért letöltési sebesség átlagát kivéve mindegyik esetben romlottak a számok az előző negyedéves statisztikához képest.




A jelentés egyik érdekessége, hogy a tíz legjobban teljesítő országban átlagosan 1,96 százalékkal emelkedett a csúcssebesség (idehaza 0,3 százalékkal), ami világszerte ennek tízszeresével, 19 százalékkal növekedett negyedéves összehasonlításban. Ebből kiderül, hogy igazán látványos fejlődést ezúttal a top 10-en kívüli országokban produkáltak a szolgáltatók, ami Kenyában például a 161 százalékot is meghaladta. Az Akamai éves szinten összessen 126 országban tapasztalt növekedést, ami Magyarország esetében elérte a 15 százalékot.

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.