A bevételek kétharmada öt szereplő kezében összpontosul a több mint 64 milliárd dollárosra becsült online hirdetési piacon. A Google fölénye idén is nyomasztó, de az összkép lassan megváltozhat.
Az online hirdetések jelenlegi rendszer első pillantásra nem kedvez a kisebb oldalaknak és blogoknak, hiszen a költések 64 százaléka öt nagyvállalat zsebében landol, és a maradékon is számtalan szolgáltatóval kell osztozni. Annyiban viszont reményteli a helyzet, hogy ezek az arányok korábban még kedvezőtlenebbek voltak: a "futottak még" kategória jókora, 23 milliárd dolláros szelete tulajdonképpen az elmúlt évtizedben nőtt ki a semmiből.
A piacot továbbra is a Google uralja, ám középtávon több dolog is módosíthatja az erőviszonyokat. Ezek közül a legfontosabb, hogy a Facebook csak nemrég kezdett pénzt csinálni a saját platformjából, és már ebben a korai szakaszban is az AOL vagy a Microsoft súlycsoportjában játszik – valószínű, hogy belátható időn belül a digitális hirdetési piac második legnagyobb szereplőjévé növi ki magát. A Microsoft, a Yahoo és az AOL nemrég bejelentett értékesítési partnerségétől már kevésbé várhatók földcsuszamlás-szerű változások, de a három vállalat mégiscsak a piac 15 százalékát uralja, így az együttműködésnek biztosan lesz némi hatása az erőviszonyokra.

Vészfékezésre kényszerülhet a Microsoft az MI-adatközponti fejlesztésekben

A társaság meghatározó hajtóerőt képvisel az adatközpontok globális terjeszkedésében, ezért legújabb lépései figyelmeztetésként szolgálhatnak a mesterségesintelligencia-iparág egészére nézve.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.