A Google évek óta rakétázik, a Microsoft-birodalom pedig lassan a tönk szélére kerül. Vagy mégsem? Nézzük, hogy teljesített a két vállalat az elmúlt években!

A Microsoft csak küszködik a keresőpiacon a Google elleni versenyben, a táblagépek mezőnyében a kanyarban sincs az Apple-höz képest, riválisai pedig elnéző mosollyal szemlélik, amit az okostelefonok területén művel. A hasonló közhelyek alapján sokan hiszik, hogy a Google teljesen ránőtt a Microsoft nyakára, és a villámgyorsan terjeszkedő vállalat lassan már pénzügyi teljesítményét tekintve is lehagyja a szoftveróriást. A számok azonban más képet festenek: bár a Google valóban döbbenetes ütemű növekedést produkált bő egy évtizeddel ezelőtti indulása óta, piaci súlya egyelőre jóval elmarad a Microsofté mögött.

Az elmúlt nyolc évben a két vállalat bevételei között legalább 30 milliárd dollár volt a különbség, ami több, mint a Google eddigi legmagasabb, 2010-es forgalma. A Google profitja következetesebben növekszik, de a Microsoft is masszívan nyereséges. Ennek alapját ráadásul a Windows és az Office termékek jelentik, amelyekhez a jövőben is biztos bevételek (SharePoint, Dynamics CRM) járulnak majd az üzleti alkalmazások területén. A Google bármilyen látványosan is fejlődik, annyi biztosnak tűnik, hogy még jó darabig nem érheti utol egyik legfontosabb versenytársát.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.