Az online hirdetési rendszerek már jobban teljesítenek, mint a nyomtatott média, a Google pedig egymagában veri az amerikai újságkiadókat. Ezért is érdekes, hogy saját mobil operációs rendszerén nem az internetes óriás keresi a legtöbbet.
Az online hirdetési költések már világszerte túlnőttek az újságokon és magazinokon, egyedül a televíziót nem sikerült megelőzniük. Ezt jól szemlélteti a német Statista oldalán közzétett diagram, amely az Egyesült Államok nyomtatott médiájának hirdetési bevételeit hasonlítja össze az ugyancsak amerikai Google eredményeivel: eszerint a dotkom vállalat az idei első félévben már 20,8 milliárd dollárnyi hirdetési pénzt lapátolt be világszerte, szemben a nyomtatott kiadványok összesen 19,2 milliárdos bevételével.
Az összehasonlítás nyilvánvalóan sántít, amennyiben a Google hirdetési gépezete globálisan működik. Az újságok általában online forgalmat is bonyolítanak, ami nem jelenik meg az idézett statisztikában, és a Google bevételeinek egy része ugyancsak visszaáramlik a kiadókhoz. Az viszont mindenképpen beszédes, hogy a 14 évvel ezelőtt alapított vállalat akár ebben az összehasonlításban is megelőzött egy évszázados múltra visszatekintő iparágat.
Róka fogta csuka ■ Érdemes figyelembe venni, hogy a fenti reláció fordított előjellel bukkan fel a Google és a Samsung viszonylatában az Android rendszer kapcsán. A Samsung mobil üzletágának felemelkedése egy az egyben a Google operációs rendszerének adaptációjához, pontosabban a Galaxy termékek kibocsátásához köthető, és mára a dél-koreaiak többet keresnek ezen a területen, mint amennyi a "mobile first" jelszót zászlajára tűző keresőcég teljes nyeresége.
Kérdés, hogy a Samsung jelenlegi szárnyalása mennyire fenntartható dolog, és más androidos gyártók – köztük a Google tulajdonában lévő Motorola – miért képtelenek akár csak megközelíteni is ezeket az eredményeket, illetve maga a Google képes lesz-e visszanyerni az ellenőrzést saját rendszerének ökoszisztémája fölött. Egyesek már azon elmélkednek, hogyha a trendek még egy darabig ugyanebbe az irányba tartanak, akkor a Samsung idővel akár a Google-re is vételi ajánlatot tehet. Nekünk ennyire nem muszáj előreszaladnunk, de az alábbi ábrák így is érdekesek: