A Glassdoor.com rendhagyó állásportál: nem csak 15 ezer ajánlat közül válogathatnak a munkát keresők, de "belsős" vállalati információkat is olvashatnak rajta a munkaadókkal kapcsolatban. Mi is ezek közül gyűjtöttünk össze néhány érdekes statisztikát.
Gyakran olvasni róla, hogy a háeresek ma már rutinszerűen lekádereznek minden jelentkezőt az interneten, kereséseket futtatva a nevekkel kapcsolatban vagy átnézve a Facebook-profilokat. Szerencsére a munkavállalók kezében is vannak hasznos eszközök: a Glassdoor állásportál például az állásajánlatok mellett kimerítő tájékoztatást ad arról is, hogy a pályázók mire számathítnak a választott munkahelyeken. Az általános cégadatokon vagy az egyes munkakörökhöz kapcsolódó fizetéseken túl azt is osztályozza, hogy milyen tapasztalatokra lehet számítani az interjú során, mennyire elfogadottak a vezetők a cégeken belül, milyen a dolgozók morálja, vagy éppen a karrierépítés szempontjából mennyire hasznos az adott helyen eltöltött idő.

Értékelem, ha értékelnek Utóbbiakat az oldal a vállalatok alkalmazottainak szavazatai alapján értékeli, akik a telephelyet és beosztást megjelölve, vagy anonim formában pontozhatnak, és írhatnak szöveges értékelést. Az adatbázisban magyarországi állásokat és hazai (vagy hazai leányvállalattal rendelkező) cégeket is találhatunk, ám ezek között egyelőre kevés a releváns értékelés, mivel néhány szavazat alapján még felesleges bármilyen következtetést levonni. Összehasonlításképpen: a "mag" IBM profilja mellett több mint 4 ezer vélemény olvasható, ami már a számszerű értékeléseket is hihetőbbé teszi.

Természetesen az ilyesféle adatokat érdemes fenntartással kezelni, mint ahogy a filmes adatbázisok értékelései sem feltétlenül egyeznek a saját ízlésünkkel, hiába áll mögöttük több millió szavazat. Az alábbiakban inkább kedvcsináló jelleggel válogattunk ki néhány itthon is működő, multinacionális céget és a velük kapcsolatos általános értékelést (1-5), illetve vezetőik népszerűségi indexét (százalék).

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.