A Facebookot az aktuális részvénykibocsátás magasabbra árazza, mint amekkora a Hewlett-Packard és az eBay együttes cégértéke.
A Facebook-részvények 38 dolláros kibocsátási árfolyamával számolva a közösségi hálózat értéke 104 milliárd dollár, ami sokak szerint 25 vagy akár 50 százalékkal is megemelkedhet a tőzsdei megjelenést követő időszakban. (A hazai GDP-t már ennél kisebb, 11 százalékos árfolyam-emelkedéssel is beelőzné.) Nem rossz egy olyan vállalkozástól, amely mindössze nyolc éve létezik, és bármilyen nagyvonalú meghatározás alapján sincsenek saját termékei.

Azt, hogy a piaci kapitalizációnak mennyire kevés köze van egy vállalat valós méretéhez és súlyához, januári összehasonlításunk után egy friss diagramon is igyekszünk bemutatni. A Facebook ezek szerint értékesebb, mint a HP és az eBay együttvéve, sőt többet ér, mint az egyik legjobban menő dotkom cég, az Amazon, amely meghatározó szereplővé vált az online kiskereskedelemben, a cloud szolgáltatások területén, újabban pedig a táblagépek piacán.

Nagyon drága  A Facebook az optimista becslések szerint évente 50 százalékkal növeli majd bevételét a következő években, ami azt jelenti, hogy részvényeinek jelenlegi árfolyam-nyereség aránya a 2013-ra várható, 2,5 milliárd dolláros profithoz képest is negyvenszeres – szemben például a legmagasabban jegyzett technológiai vállalattal, az Apple-lel, amely ugyanilyen távlatban tizenegyszeres mutatóval rendelkezik.

Ez természetesen még messze van, úgyhogy nézzük, hogy festenek a tavalyi eredményekre épülő, jelenlegi árfolyam-nyereség ráták. Itt az Apple esetében tizenháromszoros, a Google-nél tizenkilencszeres, míg a Facebooknál százszoros szorzóról beszélhetünk, ami rövid idő múlva akár százötvenszeresre is felszaladhat. A vállalat bevételei viszont az utóbbi negyedévekben egyre lassabb ütemben növekedtek, így a közösségi oldal jól tenné, ha minél előbb bemutatná régóta ígért, forradalmi jelzővel illetett szolgáltatásait.


 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.