A globális online cenzúra és biztonsági lehetőségét felvető SOPA és PIPA tervezetekkel kapcsolatban már az is érdekes kérdés, hogyan kerülhettek egyáltalán az amerikai törvényhozás elé.
Az online kalózkodás visszaszorítását célzó törvényjavaslatokkal kapcsolatban sokan kiemelik, hogy most került sor a tartalomipari csoportok és az internetes vállalkozások első valódi összecsapására. Mivel a SOPA és - a megszólalásig hasonló - PIPA tervezetek nyilvánvalóan aggályosak a felhasználói tartalomból élő vállalkozások és az internetezők többségének szemében is, nem beszélve a tisztán szakmai jellegű biztonsági problémákról, jogos kérdés, hogy a mögöttük álló szervezetek miként szerezhették meg a szükséges képviselőházi és szenátusi támogatást.

Irány a politika  Az OpenSecrets statisztikái szerint a "hollywoodiak" tavaly 94 millió dollárt fordítottak a kongresszusban zajló lobbitevékenységükre, már ami a követhető, törvényes és bejelentett kiadásokat illeti. Ez több, mint amennyit a teljes informatikai szektor költött hasonló célokra, az online vállalkozások forrásainak pedig a sokszorosa. Ezzel szemben figyelemre méltó, hogy 2011-ben már a Google volt a legdrágábban lobbizó informatikai cég, a Facebook pedig – bár egymilliós befektetésével csak huszonnyolcadik a listán – harmadával többet költött, mint egy évvel korábban.

Ahogy a SOPA esetében szervezett tiltakozási hullám is megmutatta, az internetes közösség egyre jelentősebb fellépésekre képes. Persze a kapcsolódó források aprópénzt jelentenek a tartalomipar érdekérvényesítő képességéhez mérten, de ahogy a tét is emelkedik, úgy találhat magára az egyelőre apolitikus internetes iparág. Az online szerencsejáték szabályozása például folyamatosan napirenden lévő téma, és nem kell hozzá nagy fantázia, hogy elképzeljük, a kedvező jogi háttér mekkora bevételeket jelentene a Facebooknak és versenytársainak.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.