Ahogy a Google böngészője egyre népszerűbb, úgy olvad az Internet Explorer és a Firefox részesedése. Ha a Chrome így folytatja, pontosan egy év múlva veheti át a böngészőpiac vezető pozícióját.

A webstatisztikai szolgáltatásokat nyújtó Pingdom hivatalos blogjában érdekes kísérletbe fogtak. A StatCounter adatai alapján nem csak a három legnépszerűbb webböngésző piaci részesedésének eddigi alakulását ábrázolták egy grafikonon, de a jövőbeni értékeket is megjelenítették. Ez természetesen akkor is spekuláció, ha a trendek az utóbbi időben meglehetősen lineárisan alakultak, ám az eredmények így is érdekesek.

Idén júniusban az Internet Explorer 43,58 százalékon, a Firefox 28,34 százalékon, a Chrome pedig 20,65 százalékon állt. A Google böngészője azonban az otthoni és a vállalati felhasználók között is egyre népszerűbb, így az utóbbi évben nagyjából egyenletes ütemben nőtt versenytársai nyakára. Ha a Chrome teljesítménye továbbra is ugyanilyen marad, akkor érik a meglepetés: már idén novemberre megelőzheti a Firefoxot, 2012 júniusára pedig megtörheti az internet Explorer évtizedes uralmát, és az első számú webböngészővé válhat.

Április elsejétől jelentősen drágult a Power BI

A felhasználókat nem érte váratlanul az emelés: a Microsoft már tavaly novemberben bejelentette a lépést és az új árakat.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.