Amennyiben a Google a várakozásoknak megfelelő negyedéves számokkal kápráztatja el a befektetőket, könnyen a világ második legértékesebb IT vállalatává léphet elő.
Tavalyelőtt az Apple, 2011-ben pedig az IBM piaci kapitalizációja előzte meg a Microsoftét, igaz, a redmondi szoftveróriás azóta visszavette a második helyet a technológiai vállalatok elképzelt dobogóján. Legújabban már a negyedéves eredményeinek publikálására készülő Google-ről cikkeznek mindenfelé, mint a következő reménybeli ezüstérmesről, az észak-koreai diktátor halálakor pedig olyan összehasonlítás röppent fel, amely szerint a dél-koreai Samsung Electronics majdnem hatszor annyit ér, mint a kommunista szomszéd teljes éves GDP-je.

Számháború  A cégekről azonban nem árul el túl sok mindent, hogy a befektetők mennyire értékelik egy adott pillanatban. Gazdasági jelentőségükre például ugyancsak jellemző, hogy hány embert foglalkoztatnak regionálisan és világszerte, valós értéküket pedig nagyban meghatározza aktuális készpénzállományuk, ami esetenként a felvásárlások valódi célpontja lehet.

Persze abszolút indikátorokat itt sem találunk. Az Apple rövid időre a világ legértékesebb vállalataként maga mögé utasíthatta az Exxon Mobil olajvállalatot, de gyakorlatilag az összes többi pénzügyi mutatót tekintve messze elmaradt mögötte. Tavaly nyáron az almás cég időlegesen nagyobb készpénzállományon trónolt, mint az amerikai államkincstár, ebből azonban mégsem lett volna érdemes merész következtetéseket levonni.

Az alábbiakban különféle szempontok szerint rangsoroltuk a legértékesebb IT vállalatokat, amiből kiderül, hogy nem létezik köztük abszolút sorrend:

Megerősítette a Fehér Ház, nem elírás a 245 százalékos kínai importvám

A dolog ezen a szinten már régen értelmét vesztette, de az kétségtelen, hogy az értelmetlen rekordok is rekordok.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.