Tavaly minden eddiginél több találmányt jegyeztek be az amerikai szabadalmi hivatalnál. Az IBM húsz éve vezeti a mezőnyt, de az első ötvenben már huszonhat ázsiai vállalatot találhatunk.
Az IBM évtizedek óta ontja magából a szabadalmakat, így nem meglepő, hogy tavaly is az amerikai szabadalmi hivatal toplistájának élére került a maga 6478 találmányával. A 35 országban több mint 8 ezer kutatót foglalkoztató vállalat ezzel huszadik éve egyfolytában a mezőny élén jár, miután 1993 és 2012 között több mint 67 ezer oltalmát jegyezték be a legkülönfélébb területeken.

Az IBM mellett az informatikai vállalatokat a hatodik helyezett Microsoft képviseli a top10-ben 2613 szabadalommal, a többi helyre a konzumer elektronikai gyártók futottak be, élükön a Samsunggal. A Google és az Apple a 21-22. helyet foglalja el: az évek óta látványos jogi csatrozást folytató vállalatok rendre 170, illetve 68 százalékkal több szabadalmat jelentettek be, mint egy évvel korábban.

Az európai cégek közül a legelőkelőbb 30. helyen a német Siemens AG áll. Az amerikai szabadalmi hivatal tavaly több mint negyedmillió oltalmat jegyzett be, ami nem csak a megelőző évinél volt 13 százalékkal több, de egyébként is minden idők legmagasabb értéke.

 

A teljes 2012-es lista ezen az oldalon tekinthető meg.

 

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.