Tavaly minden eddiginél több találmányt jegyeztek be az amerikai szabadalmi hivatalnál. Az IBM húsz éve vezeti a mezőnyt, de az első ötvenben már huszonhat ázsiai vállalatot találhatunk.
Hirdetés
 
Az IBM évtizedek óta ontja magából a szabadalmakat, így nem meglepő, hogy tavaly is az amerikai szabadalmi hivatal toplistájának élére került a maga 6478 találmányával. A 35 országban több mint 8 ezer kutatót foglalkoztató vállalat ezzel huszadik éve egyfolytában a mezőny élén jár, miután 1993 és 2012 között több mint 67 ezer oltalmát jegyezték be a legkülönfélébb területeken.

Az IBM mellett az informatikai vállalatokat a hatodik helyezett Microsoft képviseli a top10-ben 2613 szabadalommal, a többi helyre a konzumer elektronikai gyártók futottak be, élükön a Samsunggal. A Google és az Apple a 21-22. helyet foglalja el: az évek óta látványos jogi csatrozást folytató vállalatok rendre 170, illetve 68 százalékkal több szabadalmat jelentettek be, mint egy évvel korábban.

Az európai cégek közül a legelőkelőbb 30. helyen a német Siemens AG áll. Az amerikai szabadalmi hivatal tavaly több mint negyedmillió oltalmat jegyzett be, ami nem csak a megelőző évinél volt 13 százalékkal több, de egyébként is minden idők legmagasabb értéke.

 

A teljes 2012-es lista ezen az oldalon tekinthető meg.

 

Az égbe emelkedhet a mesterséges intelligencia költsége is

Hiába utazhat vámmentesen Amerikába a legtöbb félvezető, ha a csipeket tartalmazó termékekre ugyanúgy vámot kell fizetni. Az eszközök összeszerelése természetesen mérsékelné az új vámok hatását, de úgy meg az előállításuk lesz sokkal drágább – derül ki a Business Insider elemzéséből.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.