Augusztus idusának egyik legnagyobb informatikai híre a Google legfrissebb akvizíciója. Érdemes azonban részletesen is átnézni, pontosan mi is kerül így a keresőóriás birtokába.
Amint azt a szakértők szinte egyöntetűen leszögezték, a Google leginkább azért döntött a Motorola Mobility megvásárlása mellett (az androidos ökoszisztéma felturbózására tett hangzatos utalások mellett), hogy szert tegyen a gyártó mobilpiaci szabadalmaira és szabványaira és hatékonyabban vehesse fel a harcot az Apple vagy a Microsoft által indított jogi csatákban. Az alábbiakban a Businessinsider listáját felhasználva összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a Google kiszemeltjéről, amellyel kapcsolatban több érdekesség is felfedezhető: többek között az is, hogy egyszerre hat hónapos, illetve 83 éves.


Sanjay Jha és két Droid

Elhamarkodott kijelentések A Motorola Mobility tulajdonképpen az 1928-ban alapított Motorola Inc. egyik fele. 2011 januárjában vált ketté a vállalat, melynek mobiltelefonos üzletágából lett a cikk tárgyát képező cég Sanjay Jha vezetésével, aki a megelőző két évben az üzletágat igazgatta.

Érdekesség, hogy a felvásárlást közlő nyilatkozat előtt egy héttel Jha még egy kommunikáció-technológiai konferencián beszélt a Motorola Mobility terveiről, amelyben egy független, erős vállalat képét vázolta fel. Ráadásul egy kérdésre válaszolva kifejtette: elképzelhető, hogy a cég megjelenik Windows Phone 7 alapú készülékekkel is. Nos, úgy tűnik, ez utóbbi ígéretből már nem lesz semmi.

Számok és adatok A Motorola Mobility központja az illinois-i Libertyville városában található, amely Chicago egyik külvárosa. A főhadiszállást alig pár hónapja, májusban foglalhatták el, miután Illinois kormányzója egy befektetési ajánlattal meggyőzte a céget, hogy ezt az államot válasszák. A vállalat jelenleg körülbelül 19 ezer alkalmazottnak ad munkát, ez a Google közel 30 ezres létszámának valamivel több mint 60 százaléka. A Motorola Mobility 3 milliárd dolláros készpénzállománnyal rendelkezik, tehát a 12,5 milliárdos vételár ezen gondolatmenet szerint igazából csak 9,5 milliárd.

A Motorola Mobility legutóbbi, július végén kiadott pénzügyi jelentése az anyavállalat több éves bukdácsolása után újra kifejezetten pozitív képet mutatott: a második negyedév forgalma 3,3 milliárd dollárral 28 százalékos ugrást produkált az előző év hasonló időszakához képest. Ebből a mobileszközök eladásából 2,4 milliárd származott: ez összesen 11 millió készüléket jelent, amelyből 4,4 millió okostelefon, 440 ezer pedig tablet. A vállalat összesen 17 ezer mobilipari szabványt birtokol, és további 7500 vár bevizsgálásra.



Még közelebb a tűzhöz A Motorola (legalábbis az amerikai piacon) eddig is úttörőnek számított az Android terén: az első generációs Droid okostelefon a Google operációs rendszerének konzumer piaci áttörését érte el, azóta pedig folyamatosan érkeznek az újabb készülékek. Szintén a vállalat nevéhez fűződik az első Honeycomb-alapú táblagép, a Xoom elkészítése is.

A szakértők szerint az akvizíció arra is lehetőséget ad, hogy az eddigi HTC, majd Samsung után a Motorola legyen a Google "bemutató telefonjainak" hivatalos gyártója, és tőlük érkezhetnek azok a készülékek, ahol a legfrissebb Android verziókat legelőször ki lehet majd próbálni. Emellett a Motorola Mobility televíziós set-top egységeket is gyárt, amelyek az egyelőre nem túl sikeres Google TV továbbfejlesztésében játszhatnak fontos szerepet.

A Google megvette a Motorola Mobilityt
Az Apple betiltatta a Galaxy Tab 10.1 európai forgalmazását
Nagy Okostelefon Körkép - 2011. nyár

Nincs palotaforradalom Érdekesség, hogy bár mindenki valamilyen negatív hangvételű kommentárt, vagy legalábbis összehúzott szemöldököket várt a jelenleg is Androidra építkező mobilgyártók képviselőitől, ennek ellenkezője történt. Larry Page Google+ profiljában tette közzé a Samsung, a Sony Ericsson, a HTC és az LG vezetőitől származó idézeteket, amik üdvözlik a Google lépését, és az Android megerősítésének bizonyítékát látják a felvásárlásban. Persze, ki tudja, ebből mennyi a kötelező marketinges udvariasság...

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.