A Google alapítója, Larry Page veszi át április 4-től a cég vezérigazgatói posztját - jelentette be Eric Schmidt eddigi vezető, aki ezután elnökként a különböző megállapodásokkal, a partnerekkel és az ügyfelekkel foglalkozik tovább.
Az egész piacot sokkolta a hír, hogy Eric Schmidt, a Google vezérigazgatója csütörtökön saját blogján jelentette be: április 4-i hatállyal lemond pozíciójáról és átadja a cég irányítását Larry Page-nek, aki Sergey Brinnel együtt 1998-ban egy kaliforniai garázscégként alakította meg a mára behemóttá nőtt vállalatot. Eric Schmidt 2001-ben csatlakozott a céghez, és kulcsszerepet játszott abban, hogy a 200 fős, alig nyereséges startup cégből a világ leggyakrabban használt keresőmotorját üzemeltető óriássá vált és az elmúlt évet már 29 milliárd dollár értékesítési árbevétellel zárta. Schmidt felügyelte a cég 2004-es elsődleges részvénykibocsátását is, amely a legnagyobb volt az internetes vállalatok között.

- Larry készen áll. Eljött az ideje, hogy megpróbálkozzon az irányítással - fogalmazott Schmidt egy csütörtöki konferenciabeszélgetésen a Bloomberg gazdasági hírügynökség tudósítása szerint. Schmidt az első számú vezető pozíciójában gyakorlatilag Page mentoraként viselkedett, miközben számos esetben össze is szólalkoztak egymással Ken Auletta "Googled: The End of the World as We Know It" című könyve szerint. A cég másik alapítója, Sergey Brin a jövőben a stratégiai projektekkel, így az új termékfejlesztésekkel foglalkozik majd.

Pozitív fogadtatás A hírre pozitívan reagáltak az elemzők és a piac is: Mark Mahaney, a Citigroup elemzője szerint ez azt igazolja, hogy a cég alapítói továbbra is elkötelezettek a vállalat iránt.

A vállalat a személyi változással együtt rekordmértékű negyedik negyedéves profitot jelentett, amely meghaladta az elemzők előzetes várakozásait, és azt mutatja, hogy a vállalkozások tovább növelték online hirdetési költésüket. A Google nettó árbevétele az elmúlt esztendő azonos időszakához képest 29 százalékkal, 2,58 milliárd dollárra nőtt; a részvényenkénti profit az előzetesen várt 8,08 dollárhoz képest 8,75 dollár lett.

Az utolsó negyedévben a Google elsősorban a fő üzletének számító keresőhirdetésekből profitált: csak az Egyesült Államokban 23 százalékkal növekedett a kereséseken alapuló hirdetésekre költött összeg a kiskereskedelem és az utazási piac fellendülésének köszönhetően az Efficient Frontier szerint, amely szolgáltató évente mintegy 1 milliárd dollárnyi online hirdetést kezel.


Sergey Brin, Larry Page és Eric Schmidt értekezletet tart

Új lapot nyitnak A hírre a Mountain View-i székhelyű vállalat részvényeinek árfolyama 1,3 százalékkal, 635 dollárra emelkedett az amerikai Nasdaq tőzsde késői kereskedésében. A Google papírjainak értéke tavaly 4,2 százalékkal csökkent.

Larry Page, aki még soha nem vezetett tőzsdei vállalatot, hatalmas kihívás előtt áll: amíg Eric Schmidt sikeresen verte vissza a Yahoo! és a Microsoft támadásait, addig a következő időszakban minden eddiginél élesebb konkurenciaharc várható, leginkább az immár több mint félmilliárd felhasználóval rendelkező Facebookkal, valamint az Apple-lel szemben - előbbivel az online hirdetések, utóbbival elsősorban az okostelefon-platformok, illetve a mobilhirdetések terén.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.