A Sun felvásárlásának lezárását követően az Oracle a HP és az IBM nyomába akar eredni a szerverpiacon. Ennek érdekében a jövő üzleti évben 4,3 milliárd dollárt költenek kutatás-fejlesztésre és kétezer új értékesítési munkatársat vesznek fel.

A kilenc hónapnyi bizonytalanság ellenére az Oracle és a Sun már eddig is sok mindent elért a közös célhardver-fejlesztések terén, és ezután is a nagy rendelkezésre állású integrált hardvermegoldásokra kíván koncentrálni, amelyeket az ígéretek szerint egyszerűen és gyorsan üzembe lehet helyezni. Az egyesült cég már az első teljes hónaptól, azaz februártól nyereségesen fog működni - hangsúlyozta szerdán Larry Ellison, az Oracle vezérigazgatója a cég kaliforniai Redwood City-beli székhelyén tartott, az interneten élőben közvetített eseményen, amelyen ismertették a két vállalat öszeolvadását követő stratégiai útitervet.

Larry Ellison többször ostorozta az IBM-et és más gyártókat, és úgy fogalmazott, hogy a Sun kultúrája és technológiája állt hozzájuk a legközelebb korábban is. Egy kérdésre, miszerint a fogyasztói elektronikai piacon nem akarnak-e megjelenni, azt válaszolta, hogy abban akarnak a legjobbak lenni, amihez értenek. Ugyanakkor az  iTunes is Oracle Exadata szerveren és Oracle adatbázison fut - tette hozzá. - Bár Steve Jobs a legjobb barátom, de ma nem tudtam ott lenni az iPad bemutatóján, mert más dolgom akadt - tért ki az Apple bejelentésére, ami az Oracle eseményével egyidőben zajlott.

Folytatják a nyílt forráskódú fejlesztéseket
Az Oracle a tavalyi 2,8 milliárd dollárról a következő üzleti évben 4,3 milliárdra emeli a kutatás-fejlesztésre szánt összeget - jelentette be Charles Phillips, az Oracle elnöke. Emellett mintegy kétezer új értékesítési munkatársat vesznek fel, akik a szállító 4 ezer legnagyobb ügyfelét közvetlenül szolgálják majd ki. Az Oracle tervei szerint csökkentik a Sun modelljeinek számát és felére csökkentik a partnereket is. A disztribúciós központokat fel akarják számolni, és közvetlenül a gyárakból szállítanák majd ki a hardvereket.

Az Oracle ígérete szerint a nyílt forráskódú MySQL adatbázist is tovább fejlesztik, pedig sokan attól tartottak, hogy a kis webes cégek mellett nagyvállalati környezetben is egyre gyakrabban használt adatbáziskezelő piacát akarja kannibalizálni az Oracle saját termékével. Emellett továbbra is támogatni fogják a Microsoft Office irodai csomagjával konkuráló ingyenes OpenOffice.org fejlesztését. Ugyanakkor egy önálló, a Google Dokumentumokhoz hasonló, webes irodai szolgáltatáscsomaggal is ki akarnak jönni a jövőben - mondta Edward Screven, az Oracle főfejlesztője, aki az Oracle nyílt forráskódú fejlesztéseit fogja felügyelni egy külön divízió keretein belül. Az Oracle a jövőben mind a Solaris, mind a Linux nyílt forráskódú szerveroperációs rendszerek fejlesztését folytatni fogja.

Integrált informatikai rendszerek
A szoftverszállító Oracle háromnegyed éve jelentette be, hogy 7,4 milliárd dollár értékben felvásárolja a negyedik legnagyobb szervergyártónak számító Sunt annak érdekében, hogy teljesen integrált IT rendszereket tudjon szállítani a nagyvállalatoknak. Az Oracle 2005 januárja óta összesen 50 vállalatot vásárolt fel, de a Sun volt az első hardvergyártó a sorban. Az Európai Bizottság múlt héten hagyta jóvá az ügyletet, és szerdán bejelentette a vállalat, hogy lezárták az akvizíciót.

A Sun igazgatótanácsának elnöke, Scott McNealy a cég alkalmazottjainak írt utolsó emlékeztetőjében azt írta, hogy van "pár dolog, amit megbánt" a cég múltbeli működésével kapcsolatban - írta a Bloomberg gazdasági hírügynökség, amely emlékeztetett arra, hogy 2006 áprilisában egy ötéves veszteséges periódus után mondott le McNealy a vezérigazgatói posztról. "Bár sosem volt az az elsődleges célunk, hogy az Oracle felvásároljon bennünket, ez mindig is egy érdekes opciónak tűnt" - fogalmazott McNealy, aki 1982-ben az egyik társalapítója volt a cégnek, és most Jonathan Schwartz vezérigazgatóval, valamint Mike Lehman pénzügyi igazgatóval együtt távozik a beolvadó cégtől.
 

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.