Egyenként több száz millió forintos befektetéssel segíti három informatikai vállalat sikerét az OTP Csoporthoz tartozó PortfoLion Kockázati Tőkealap-kezelő.

A kockázati tőkealap-kezelő négy vállalat esetében több mint 1,2 milliárd forint értékű tőkekihelyezésről döntött a közelmúltban. A befektetés célpontjai között egy orvosi diagnosztikával foglalkozó cég mellett három informatikai vállalatot találunk.

Pénzügyi szemüvegen át A mostani befektetési hullámban a Leonar3Do 400 millió tőkéhez jut. A céghez köthető a 2005-ben 3D-s szemüvegével több feltalálói díjat nyert Rátai Dániel által kifejlesztett, a közelmúltban kereskedelmi forgalomba került Leonar3Do virtuálisvalóság-modellező eszköz. Ezt többek között a Semmelweis Egyetem Kognitív Laborjában is használják már az orvosi oktatáshoz.


A videón Károly herceg próbálgatja a 3D-s technológiát

A Leonar3Do a világ első 3DVR (háromdimenziós virtuális valóság) desktop terméke. Lényege, hogy a közönséges számítógépek kétdimenziós munkakörnyezetét 3D konfigurációvá egészíti ki, amellyel virtuális teret tud létrehozni és három dimenzióban megjeleníteni a monitor előtti térben. A felhasználó a Leonar3Do 3D szemüvegének és a térbeli egérként szolgáló madárnak a segítségével, a kurzorral mozgatva, kiemeli a monitor síkjából az ott megjelenített objektumot. Azonban a Leonar3Do nemcsak a 3D megjelenítést teszi lehetővé, hanem a térbeli beavatkozást is, ami új területeket nyit meg a 3DVR-piacon a termék hasznosítására.

Mobilfizetés és ajánlórendszer Szintén 400 millió forint tőkebefektetéshez jutott a Cellum Global Zrt. A Cellum csoport a biztonságos és könnyen használható mobiltelefonon keresztül történő vásárlásban érdekelt. Termékei a banki szférától a szolgáltatási és kereskedelmi területen át a kormányzati, egészségügyi és közigazgatási szektorig mindenkinek nyújtanak megoldásokat. A cégcsoport ma több mint havi egymillió biztonságos mobil tranzakciót kezel Magyarországon. A most szerzett forrásokat a kelet- és közép-európai régióban való terjeszkedésre szeretnék felhasználni.

A PortfoLion a Gravity R&D Kft.-vel 300 millió forintos tőkebefektetésről kötött megállapodást. A szűk két éve európai innovációs díjat nyerő cég internetes ajánlórendszerek fejlesztésével és üzemeltetésével foglalkozik. A Gravity készítette például a Groby.hu élelmiszer-áruház, a Randivonal.hu és a LiveJasmin.com egyedi ajánlórendszereit is. A befektetett összegből a társaság a nemzetközi terjeszkedést és sales tevékenységet kívánja finanszírozni.

A piszkos(ul gazdag) 12: startupok és a pénz
10 cég, ahová a Google is befektet

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.