A szoftvercég a héten tartja éves partnerkonferenciáját, ahol a sikerek hosszas ismertetése mellett Steve Ballmer vezérigazgató önkritikát is gyakorolt az okostelefonok frontján eddig elért eredmények miatt.
Amíg a Microsoft az elmúlt években számos sikert könyvelhetett el, a Windows Phone 7 még nem tartozik ezek közé - ismerte el hétfőn Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója a szoftveróriás éves Worldwide Partner Conference (WPC) rendezvényen, amelyet ezen a héten tartanak Los Angelesben 12 ezer partner részvételével. 

"Egy év alatt a nagyon kevésről... nagyon keveset értünk el" - utalt arra nyitóelőadásában, hogy a Windows Phone 7 (WP7) egy évvel bemutatkozása után még mindig alacsony piaci részesedéssel rendelkezik. Egy hónappal ezelőtt a Nielsen piackutató cég azt becsülte, hogy a WP7 amerikai részesedése még mindig csupán 1 százalék körül mozog.

A helyzet akkor változhat meg, ha az idén a Nokia előáll az első windowsos okostelefonjaival. Korábban olyan előrejelzés is napvilágot látott, amely szerint a sikeres szövetségkötésnek köszönhetően a Windows Phone 2015-re már a második legnagyobb okostelefon-platform lehet az Android mögött.

Steve Ballmer a Microsoft WPC 2011 konferencián

Ezzel együtt Ballmer továbbra is biztos abban, hogy a következő években több felhasználót tudnak magukhoz csábítani, aki szerint összesen három kulcspiacra koncentrálnak: a kis-, a közepes és a nagyméretű képernyővel ellátott készülékekére. Nagy lelkesedéssel beszélt a Skype felvásárlásáról is, amely révén szerinte - a Lync termékükkel kiegészülve - a vállalatok teljes kontrollt gyakorolhatnak afelett, hogy miként szeretnének partnereikkel és ügyfeleikkel kommunikálni, illetve együttműködni.

Nagy számok A vezérigazgató természetesen nem feledkezett el megemlékezni a sikerekről sem, és szokásához híven - bár név nélkül, de - most is kiosztotta az egyik fő vetélytárs Apple-t. A Microsoft mindeddig 400 millió licenszet értékesített a Windows 7 operációs rendszerből, "míg más vállalatok" már 20 millió telepített operációs rendszert is ünnepelnek - fogalmazott. Hozzátette: 2011. is még a PC-k éve lesz - várhatóan 350 millió új számítógépet szállítanak Windows 7-tel, addig összesen 20 millió tabletet értékesítenek szerte a világon. (Azt nem tudjuk, Ballmer mire alapozta az utóbbi számot, de az IDC éppen most módosította pozitív irányban ezzel kapcsolatos előrejelzését, ami jelenleg 53,5 millió eladott tabletet jelent.)

Ahogy tavaly is, az üzenetek zömmel a felhő alapú számítástechnika, azaz a cloud computing növekvő szerepét erősítették. Ballmer visszatérően utalt arra, hogy a Microsoft legnagyobb előnye a versenytársakkal szemben, hogy mind helyben telepített szoftvereket, mind cloud szolgáltatásokat kínál, így a vállalati felhasználók össze tudják illeszteni privát és nyilvános felhőjüket.

Az elmúlt 10 esztendőben a Microsoft évente átlagosan 20 százalékos növekedést ért el az üzleti alkalmazáspiacon; az Office 2010-ből a tavalyi indulás óta több mint 100 millió licenszet értékesítettek. A cégvezető szerint a Microsoft legnagyobb előnye a versenytársakkal szemben, hogy a vállalatirányítási (ERP) és az ügyfélkapcsolat-kezelő (CRM) rendszereiket az Outlook felhasználói felületébe integráltan kínálják. A Dynamics CRM rendszerüket már most is kínálják cloud szolgáltatásként, Ballmer ígérete szerint 2012 elejétől pedig az ERP-rendszert is el lehet majd érni a felhőből.

A redmondi szoftvercég főnöke sikeresnek értékelte az Office 365 indulását is: az eltelt 2 hét során minden 25. másodpercben kipróbálták a cég irodai szoftverszolgáltatását, összesen 50 ezren. A konferencián elhangzott az is, hogy immár bárki kipróbálhatja a Windows Intune felügyeleti szolgáltatás új béta verzióját, amely a korábbihoz képest több távoli támogatási funkcióval rendelkezik.

Már ősszel megérkezhet a Windows 8 bétája
Nem zavarja a Microsoftot a WP7-es telefonok feltörése


Mindenki a felhőbe tart A WPC első napján elhangzott nyitóbeszédekben a cég vezetői nem győzték hangsúlyozni a partnerek szerepét: Jon Roskill, a Microsoft partnercsoportjáért felelős alelnöke szerint a Microsoft több mint 640 ezer partner vállalattal dolgozik együtt, amelyeknek összesen 15 millió munkatársuk van a világon.

A Microsoft bevételeinek 95 százaléka származik a partnerekhez kötődő tevékenységekből, és amíg a cég 1 dollárt keres a szoftveren, addig a partnerek további 8,70 dollárhoz jutnak a termékekhez kapcsolódó szolgáltatásokon és testreszabáson. A konferencián összegyűlt partnerek 58 százaléka "dolgozik már a felhővel", bár Roskill szerint még sok esetben tapogatózó jellegű a használat.

Hazai partnersiker Az idei évben is számos kategóriában oszt díjakat a Microsoft. A globálisan több tízezer tagot számláló Microsoft Partner-közösségből több mint 3 ezer jelölt közül választották ki a nyerteseket. A hazai partnercégek közül idén az Xapt nyerte el a 2011-es „Év Microsoft Dynamics ERP Partnere” díjat az ügyfélközpontú szolgáltatásokban és támogatásban nyújtott kiváló teljesítménye alapján. Schvarcz Zoltán, az Xapt-csoport ügyvezetője a díj kapcsán úgy nyilatkozott, hogy külön öröm számára, hogy a díj elnyerésében olyan megoldásaiknak van nagy szerepe, amelyeket a gazdasági válság által leginkább sújtott területek, mint a gépjármű- és munkagépipar, építőipar, valamint alkatrész- és építőanyag-kereskedelem számára fejlesztettek.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.