A történelem ismétli önmagát: mint a Salesforce.com beperelését megelőző három másik esetben, most is peren kívüli egyezséggel zárta az ügyet a Microsoft. A hírek szerint a redmondi cég számára kedvező megállapodás született.

A Microsoft még májusban nyújtott be keresetet a Salesforce.com online ügyfélkapcsolati rendszereket (CRM) kínáló szoftvercég ellen, melyben azt kérte a bíróságtól, hogy a Salesforce.com-ot marasztalja el kilenc MS-szabadalom folyamatos megsértése miatt, tiltsa el a további használattól és rójon ki rá az okozott kár háromszorosának megfelelő bírságot.

Ritkán perelnek, de bíróságra sose jutnak | Az ügy amellett, hogy a számítási felhőn alapuló alkalmazások elterjedésével nyilvánvalóan erősödő konkurenciaharc egyik lépésének volt tekinthető, azért is érdekes volt, mert a Microsoft nagyon ritkán fordult története során a bírósághoz. A mostani ügy volt a negyedik ilyen eset, a másik három korábbi vita mind gyors, peren kívüli megállapodással zárult.

Nem történt ez másként most sem. Az IT piacon szinte már szokásos intermezzót, azaz a Salesforce.com júniusi ellenkeresetét követően most arról tudósít a ReadWriteWeb, hogy a két cég megegyezett.

Az ügylet részleteit nem kívánták a felek nyilvánosságra hozni, de a Microsoft közleményéből kitűnik, hogy elégedettek a fejleményekkel, mert a Salesforce.com megfelelő kompenzációt fizet nekik. A másik érintett cég kommunikációért felelős alelnöke viszont csak szűkszavúan annyit nyilatkozott, hogy örülnek a vita lezárásának.

Senki nem érti és senkinek nem kell, mégis öntik bele a pénzt – mi az?

A válasz természetesen a generatív mesterséges intelligencia, amire a Gartner szerint idén közel 650 milliárd dollárt költ a világ.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.