December közepén még arról írtunk, hogy a Puli csapatának még nem sikerült összegyűjteni a nevezéshez szükséges 50 ezer dollárt. Szerencsére magánszemélyek és cégek jóvoltából remek hajrával mégis összejött a pénz, így a hazai kutatókból álló, eddig csak lelkesedésből dolgozó csapat megkezdheti az érdemi munkát.
Egér a Marson, Puli a Holdon
Van konkurencia ■ A magyar csapat célja, hogy a 30 millió dollár összdíjazású verseny húsznál is több nevező csapata közül elsőként küldjön a Holdra egy magánerőből épített űrszondát, amely ott, a GLXP kiírásának megfelelően, különböző feladatokat teljesít. Habár a regisztráció csak az Alapítvány formális jóváhagyásával és bejelentésével válik véglegessé, a csapatnak és rajongóinak minden oka megvan feltételezni, hogy rövid időn belül ez is megtörténik.
A csapat sajtóközleményben köszönte meg a lelkesítést és az anyagi támogatást, de továbbra is várják a magyar űripar és tudomány ügyét fontosnak tartó magánemberek, cégek támogatását. Erről és a projekt előrehaladásáról is tájékozódhatnak az érdeklődők a Puli honlapján.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak