Újabb fordulat történt a Samsung és az Apple közötti csatározásban: a düsseldorfi bíróság, amely néhány napja megtiltotta a Galaxy Tab európai forgalmazását, most megváltoztatta döntését, amely egyelőre csak Németországra vonatkozik.
Amint arról a Bitport is beszámolt, néhány napja a düsseldorfi tartományi bíróság ideiglenes intézkedésével megtitotta a Samsung Galaxy Tab 10.1 táblagépek forgalmazását az egész Európai Unió területén, Hollandia kivételével, mivel álláspontja szerint ezzel sértheti az Apple szellemi tulajdonjogait. Az Apple szerint a Galaxy Tab-nek nem csak a formája, de a felhasználói interfésze és csomagolása is az iPadére emlékeztet.

A német bíróság első határozata arra alapult, hogy mivel az Apple az iPadre vonatkozóan az Európai Unión belül úgynevezett közösségi formatervezési oltalommal rendelkezik, így (a más versenyjogi szabályokkal operáló Hollandia kivételével) az egész EU-ra kiterjedő hatállyal rendelkezhetett a forgalmazás leállításáról.


A Samsung Galaxy Tab periratban szereplő és valódi méretei (forrás: TechCrunch)

Ezt hogy értsük? Időközben napvilágra jutott, hogy az Apple megtévesztő tervrajzokat adott le az eljárásban, mivel a periratokban szereplő Galaxy Tab képe más arányokat mutat a készülék valódi méreteihez képest. Az ideiglenes döntést azonban mégsem emiatt változtatták meg, annak hátterében jogértelmezési kérdések merültek fel, miszerint van-e jogalapja egy német bíróságnak az egész EU-ra vonatkozó döntést hoznia. Az európai és a német jogszabályok többnyelvű elemzésével végül arra jutottak, hogy az említett ideiglenes döntés csak a Samsung német leányvállalatára vonatkozik.

A két vállalat közötti jogi csata augusztus 25-én folytatódik a következő szóbeli tárgyalási fordulóval.

Az Apple betiltatta a Samsung Galaxy Tabot
iPad 2-gyilkos lett az új Galaxy Tab?

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.