Az elsősorban PC-gyártóként ismert kínai vállalat a világgazdasági problémák ellenére óriási növekedést produkált. Amíg a hazai terepen fogynak a gépek, ez nem is lesz másként.
A világon minden hatodik ember kínai és minden hetedik eladott PC Lenovo márkájú. A kínai gyártó a globális problémákkal és lassulással szembenéző piacon remek negyedéves eredményekről tudott beszámolni.

Majdnem dupláztak A cég árbevétele közel 7,8 milliárd dollárt tett ki, ami 35 százalékkal jobb, mint a tavalyi hasonló periódus eredménye. A sok pénzből maradt is egy kevés: a profit 144 millió dollár lett, ami 88 százalékkal haladja meg a 2010-es szintet. Tekintettel arra, hogy a Lenovo fókuszában a kifejezetten alacsony profitrátával eladható számítógépek állnak, ez rendkívül jó eredménynek számít.


A PC-s üzletág eredményeit vizsgálva kiderül, hogy miért is tud ennyire széllel szemben vitorlázni a Lenovo. Hazai pályán, azaz Kínában rendkívül erős, piacvezető pozícióban van, és a feltörekvő országban nem látszik lankadni a számítógépek iránti kereslet. Az összbevétel 40 százalékát kitevő területen negyedével nőttek éves összevetésben az eladások.

Szintén nincs ok a panaszra a többi feltörekvő régióban, így például Indiában, Brazíliában és Oroszországban. Ezeken a területeken 42 százalékkal több gép talált gazdára, mint 2010-ben.

Mobilra hangolva A Lenovo azonban láthatóan nagyon igyekszik új lábat növeszteni a jól futó PC-k mellé. Szintén Kínában már sikeresen útjára indított saját okostelefont és táblagépet is. Az okostelefonos eladások több mint megháromszorozódtak az előző év hasonló periódusához képest, ami elsősorban az otthon eladott LePhone A60-nak köszönhető.

Tabletek tekintetében szintén szépen kerekednek a számok: csak a mostani negyedévben 160 ezer gépet adtak el Kínában. Ezzel az eredménnyel egyébként az iPad mögött a második legnagyobb szállítók lettek. A cég közlése szerint a kínai piac 8,6 százalékát birtokolják már, köszönhetően az általunk is tesztelt ThinkPad-nek.

Helycsere a lassuló PC-piac dobogóján
ThinkPad Tablet teszt: céges droid

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.