A Facebook máris vevő lenne a WhatsApp-re - kapott szárnyra a pletyka az amerikai technológiai sajtóban, amelytől az érintettek igyekeztek gyorsan elhatárolódni. Elemzők szerint manapság az egyik legvonzóbb befektetési célpont az üzenetküldő alkalmazást fejlesztő cég, és egyik esélyes kérője valóban a közösségi oldal lehet.
Egyelőre még cáfolják, illetve nem kívánják kommentálni az érintettek, hogy bárminemű tárgyalások is kezdődtek volna a közösségi média királya és a mobilos üzenetküldő alkalmazásával ismertté vált WhatsApp között utóbbi felvásárlásáról. A hírt elsőként vasárnap röppentette fel egy amerikai technológiai portál, a TechCrunch. Egy nappal később a két érintett cég már elő is állt azzal, hogy egyrészt a hivatkozott anyag spekuláció és nem tényszerűen pontos, másrészt nem kívánnak pletykákkal foglalkozni. Ugyanakkor amelyik híresztelésre ilyen gyorsan reagálnak az érintettek, az gyakran később valósággá válik.

Millárdos tétel lehet ■ A pletykát közlő TechCrunchon kívül mások is hisznek a szóban forgó üzletben. Mint ahogy az elkövetkező hónapok IT piaci jóslatait taglaló cikkünkben korábban megírtuk, a CCS Insight is a Facebookot látja a WhatsApp egyik leginkább szóba jöhető kérőjének. A brit piackutató jövőre vonatkozó jóslatai között előkelő helyet foglal el ez a téma. Mint előrejelzik, a WhatsApp lehet a 2013-as év egyik dollármilliárdos felvásárlási célpontja.

Szerintük a mobil alapú üzenetküldést a maga módján forradalmasító vállalkozás „kezére” többen is pályáznak. A Yahoo!-tól kivált két fiatal fejlesztő által alapított startup cég potenciális kérői között nem kisebb nevek várhatók, mint a szóba hozott Facebook, vagy éppen az Amazon.  A Facebook potenciális fenyegetésként tartja számon az egyre népszerűbb alkalmazásnak tartott WhatsApp-ot, amit akkor jobb inkább megvenni. Az Amazon vételi szándéka mögött pedig az áll, hogy az online könyvkereskedő még jobban bele akarja ásni magát a tartalomszolgáltatásba.



A WhatsApp lényege: bármiről, bárhonnan, bárhova

Vonzó célpont 
A WhatsApp okostelefonra készült alkalmazása több, mint 100 országban érhető el, és hozzávetőleg napi 100 millió aktív felhasználóval büszkélkedhet. A további terjeszkedés érdekében a cég honlapjának tanúsága szerint a meglévő széles körben használt nyelvek mellett további 28 nyelvre keresnek fejlesztőket. A WhatsApp nem túl naprakész kommunikációja alapján tavaly október végén napi egymilliárd üzenetet küldtek ezen keresztül.

Szakértők szerint a fizetős WhatsApp jól jöhet a Facebooknak a befektetői megnyugtatására, hogy mobil jelenléte még több pénzt termeljen. (Messenger alkalmazása népszerű ugyan, de bevételt nem hoz, mivel ingyenes.) A Facebook mobil bevételei jelenleg a reklámból jönnek, a szegmens részesedése az idei harmadik negyedévben 14 százalék, nagyjából 150 millió dollár volt, ami némileg lecsillapította a befektetői morgolódást.

Nagy számok törvénye ■ A WhatsApp az Apple amerikai App Store-jában a második legnépszerűbb alkalmazás, 99 dollárcentbe kerül. Az androidos Google Play esetében az első év ingyenes, utána ugyancsak 99 dollárcent az ára. A Facebook üzenetküldő alkalmazásának havi letöltési mutatói közel állnak a WhatsApp-éhoz, különbség köztük, hogy a előbbi a tengerentúlon, utóbbi pedig Európában népszerűbb.

Tucatnyi jóslat 2013-ra és a következő évekre
Tavasszal lelövik a Windows Live Messengert

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.