A PocketGuide-ot is beválasztották a tíz leginnovatívabb európai fejlesztése közé a bécsi StartUp Week rendezvényen. A városnézést segítő alkalmazás fejlesztői befektetők előtt is bemutatkoznak.
A StartUp Week versenyén nem könnyű talpon maradni, hiszen már az előzetes rosta is igen szigorú. A közel 500 jelentkező közül a szakmai zsüri csupán a legjobb ötven mutatkozhat be a négynapos rendezvényen, közülük pedig mindössze tíz jut a döntőbe. Az idei megmérettetés során ez egy magyar fejlesztésnek is sikerült.

Virtuális túravezető A PocketGuide mobilalkalmazás városnézők számára kínál interaktív túraútvonalakat és speciális élménymegosztási lehetőséget. Használatához nem kell folyamatos internetkapcsolat, hiszen a letöltést követően GPS-koordináták alapján indítja el hangalapú instrukcióit.


Ma több mint 20 európai város tölthető le, 2012-ben pedig 3 kontinens közel 70 utazási célja lesz elérhető - városonként általában 10 különböző túravonallal és 500 látványossághoz tartozó információval. A PocketGuide az App Store egyik legnépszerűbb alkalmazása lett a nyári hónapokban, illetve Android és Symbian platformon is letölthető.

A PocketGuide-nak nem a mostani döntő az első sikere: 2010-ben elnyerte a European Seal of e-Excellence Gold fokozatát és megnyerte a Barcamp Startup versenyét. Az alkalmazást fejlesztő GPS City Guide Kft. tavaly októberben a Finext Startup kockázati tőke társasággal 1,5 millió euró befektetésről írt alá megállapodást.

Update: A tíz szereplős döntőt az osztrák fejlesztésű MySugr alkalmazás nyerte meg, amely a cukorbetegek által használható okostelefonos segédeszköz az étrend és egyéb kondíciók nyomon követésére, szabályozására. A PocketGuide azonban szintén bekerült az első három helyezett közé, így a fejlesztők a Szilícium-völgyben egy három hetes befektetői "turnén" vehetnek részt.

5 millió felhasználó felett a Prezi
Milliárdos tőkeinjekciót kaptak hazai IT cégek
Poken: felturbózott digitális névjegykártyák

A magyarok fontosnak érzik a digitális képességeket, de sokaknak van mit tanulnia

Egy friss hazai reprezentatív felmérés szerint honfitársaink több mint fele érzi úgy, hogy digitális ismeretein lenne mit csiszolni.
 

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Mit tartogat a jövő ebben a rendkívül dinamikusan fejlődő környezetben?
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.