A jövő évi magyar elnökség időszakát a stratégia, biztonság és frekvencia témaköre határozza meg a távközlés területén – közölte az uniós országok távközlési minisztereinek találkozóját követően Nyitrai Zsolt infokommunikációért felelős államtitkár.
Nyitrai Zsolt az uniós stratégiáról szólva elmondta: a következő tíz évre szóló versenyképességi és növekedési program részeként elfogadott digitális menetrend pontos határidőket és vállalásokat tartalmaz. Az Europe2020 stratégiai jövőkép célja, hogy kiterjedt, nagy sebességű internetre épülő, egységes digitális piac révén teremtsen gazdasági és szociális előnyöket az Unió egész területén.

Egységes fellépés Az MTI beszámolója szerint a soros elnökség alatt Magyarország célja, hogy az meghosszabbítsa az Európai Hálózat- és Információbiztonsági Ügynökség (ENISA) mandátumát, illetve modernizálja a szervezetet. Nyitrai Zsolt szerint az ENISA feladatainak és funkcióinak bővítés mellett megfelelően rugalmas szabályozásra van szükség, hogy kezelni lehessen a hálózatbiztonságot fenyegető veszélyeket.

A frekvenciával kapcsolatos ügyekben az általános keretszabályozás terén az első többéves rádióspektrum-politikai program (RSPP) jogalkotási prioritással rendelkezik. A következő öt évre vonatkozó szakpolitikai program célja, hogy uniós szinten koordinált spektrumpolitikát alakítson ki, és a hatékonyabb lehetőségeket teremtsen a spektrumgazdálkodás terén. Az államtitkár hangsúlyozta: a magyar elnökség a két kiemelt jogszabály-alkotási dossziét az európai uniós tagországok közti konszenzus irányába kívánja vinni.

Jól vizsgáztunk az uniós kiberhadgyakorlaton
Budapestre jön a legnagyobb európai egészségügyi konferencia

Miniszteri konferencia Budapesten Nyitrai Zsolt elmondta: komoly felkészülés folyik a magyar elnökségre, amelynek keretében több tagország szakminiszterével, Neelie Kroes európai biztossal és a témában véleményalakító szereppel rendelkező EP-képviselőkkel is találkozott. Jövőre több fontos rendezvényt tartanak a távközlési ágazatban, és első ízben rendeznek digitális közgyűlést a tagországi illetékesek, EP-képviselők és az ágazatban érdekelt felek részvételével. Az MTI brüsszeli tudósítása szerint az államtitkár meghívta a jelenlévő tagországok képviselőit az április közepén megrendezendő távközlési miniszteri konferenciájára, melynek témája a kritikus információs infrastruktúrák védelme lesz.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.