Az LG mobil részlegének európai vezére egyértelműen elhatárolódott a Nexus történet folytatásától.
Ilyen ez a popszakma, mondják az újságírók, amikor a pár héttel ezelőtt jósolt történéseknek pontosan az ellenkezője következik be. Jobb híján mi is ezt mondjuk, hiszen május elején még arról pletykáltak a koreai lapok (és mi is), hogy a Google vezérkara az LG vezetőivel tárgyal, mely során komolyan szóba jött a sikeres Nexus sorozat folytatásának lehetősége. Az LG európai mobilrészlegének vezetője, Kim Wong azonban úgy nyilatkozott a holland All About Phones-nak, hogy erre nem kerül sor, helyette maradnának a saját szoftvernél és erősítenének táblagép fronton.

Jöhetnek a tabletek  Annak ellenére, hogy az LG többek között a Nexus 4-nek köszönhetően került vissza a nagyok közé, a gyártó mégsem ebben látja a siker kulcsát. Arra a kérdésre, hogy az LG tervezi-e valamelyik csúcskészülékét alap Android szoftver használatával „nexusosítani”, az a válasz jött, hogy nem, mivel a „saját kezelőfelület használata nélkül ez nem biztosítana számunkra hozzáadott értéket”. A kérdés azért vetődhetett fel, mert a Google a legutóbbi fejlesztői konferencián nem egy teljesen új Nexus készüléket jelentett be, hanem a Samsung aktuális zászlóshajóját, a Galaxy S4-et árulja Nexus modellként, ami újdonság az eddigi stratégiához képest.
 

A telefon, amely visszahozta az LG-t a térképre

Az interjú során az is kiderült, hogy az LG idén annak ellenére komolyabban foglalkozni fog a táblagépekkel, hogy Wong szavaival élve „a piac meglehetősen töredezett”. Az európai piac az utóbbi években csak elvétve találkozott a koreai gyártó tabletjeivel, ennek ellenére hazai pályán, vagyis Dél-Koreában ma is forgalmaznak ilyen, illetve egyéb, Windows alapú hibrid készülékeket. Az androidos táblagép még ebben az évben érkezik, windowsos eszközökre azonban nem kell idén számítani, ahogy a hajlítható, rugalmas kijelzőjű mobilok sem mostanában kezdik meg hódító útjukat. 

Új rendszer a láthatáron  Wong a beszélgetés során kifejtette, hogy az LG nem tartja egészségesnek és kívánatosnak azt a két pólusú piacot, ami az Apple és a Samsung megerősödése miatt kialakult, ezért a gyártó következő készülékei egy új platformra készülnek majd el. Az nem derült ki, hogy ez egy már meglévő (a korábban megvásárolt WebOS használatát Wong cáfolta) vagy új operációs rendszer lesz, az viszont igen, hogy az igazgató szerint az LG túlságosan is függ az Androidtól, amin feltétlenül változtatni szeretnének. Ettől függetlenül az Android továbbra is fontos marad az LG számára, a Windows 8 azonban bevallottan jóval kisebb jelentőségű a vállalat számára, legyen az okostelefon, vagy hibrid készülék.
 

Nexus 4: fehérben is csillog

Szó esett a mobilokban használt komponensekről is, amely kapcsán Kim Wong úgy nyilatkozott, hogy kiemelten fontos számukra a saját alkatrészek használata, ennek megfelelően maguk gyártják az akkumulátort, a kijelzőket, illetve több egyéb alkatrészt. A processzorok területén azonban a közeljövőben nem lesz változás és nem terveznek saját CPU-kat használni, noha a Samsung, az Apple és a Huawei is saját chipeket használnak a mobilokban.

A Nexus sztori az LG részéről tehát befejeződni látszik, egy utolsó epizódra azonban még van erő, hiszen az LG éppen ezekben a pillanatokban jelentette be hivatalosan a Nexus 4 fehér (egyéb tekintetben vele teljesen megegyező) kiadását. A mobil elsőként május 29-én jelenik meg Hong Kongban, majd azt követően jöhet a világ többi része. Arról egyelőre nincs információ, hogy az elődhöz hasonlóan kapható lesz-e a Google online boltjában. 

Az LG készítheti a következő Nexus modellt 
A mobil menti meg az LG üzleti eredményeit
Magyaroknak is elérhető az LG felhőtárhelye
Google Nexus 4 teszt: a csillogó negyedik 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.