A Hewlett-Packard áprilisban jelentette be, hogy 1,2 milliárd amerikai dolláros vételi ajánlatát elfogadta a PDA-k megjelenésében egykor elévülhetetlen érdemeket szerzett, de az okostelefon-piacon komoly gondokkal küzdő Palm. Az akvizíció a mai nappal hivatalosan is végbement. Az ügylet részvényenkénti 5,7 dolláros áron történt, melyet a HP készpénzben fizet ki.
A Palm megvételével a HP birtokába került a technológiai szempontból kiváló kritikákkal illetett webOS operációs rendszer, valamint számos szabadalom is. Az akvizícióval kapcsolatban a cég már korábban is hangsúlyozta, hogy ezzel a lépéssel az okostelefon-piacon túl is látnak lehetőségeket. S miután a Microsoft szoftverrel támogatott HP Slate projektet leállították, több mint valószínűnek tűnt, hogy a webOS átalakított változatával szerelt táblagéppel szeretne majd csatába indulni a HP. A saját tablet azóta névváltoztatáson esett át, és a Hurricane a jelek szerint webOS-alapra épül.
Többfrontos támadás | Ezt erősíti meg a mai sajtóközlemény is, amelyben a cég azt hangsúlyozza, hogy a webOS-re alapozva a jövőben komoly termékportfóliót kíván kialakítani nemcsak az okostelefonok, de a táblagépek és a netbookok piacán is. A tervek kidolgozása és megvalósítása a Palm egykori vezetője, Jon Rubinstein feladata lesz, aki komoly tervezőmérnöki reputációval bír szakmai berkekben. Rubinstein csapatát a HP Személyi Számítógépek Divíziója (PSG) alá szervezik. Az üzletág vezetője, Todd Bradley bízik abban, hogy a HP világszintű támogatásával a webOS-ben rejlő lehetőségeket teljesen ki fogják tudni használni.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak