A kötelező versenyhivatali jóváhagyás után ma hivatalosan is pont került a Palm felvásárlására. A HP ismételten deklarálta, hogy a webOS-re és a meglévő Palm-portfólióra támaszkodva kíván jelentős szeletet kihasítani az okostelefonok és táblagépek piaci tortájából.

A Hewlett-Packard áprilisban jelentette be, hogy 1,2 milliárd amerikai dolláros vételi ajánlatát elfogadta a PDA-k megjelenésében egykor elévülhetetlen érdemeket szerzett, de az okostelefon-piacon komoly gondokkal küzdő Palm. Az akvizíció a mai nappal hivatalosan is végbement. Az ügylet részvényenkénti 5,7 dolláros áron történt, melyet a HP készpénzben fizet ki.

A Palm megvételével a HP birtokába került a technológiai szempontból kiváló kritikákkal illetett webOS operációs rendszer, valamint számos szabadalom is. Az akvizícióval kapcsolatban a cég már korábban is hangsúlyozta, hogy ezzel a lépéssel az okostelefon-piacon túl is látnak lehetőségeket. S miután a Microsoft szoftverrel támogatott HP Slate projektet leállították, több mint valószínűnek tűnt, hogy a webOS átalakított változatával szerelt táblagéppel szeretne majd csatába indulni a HP. A saját tablet azóta névváltoztatáson esett át, és a Hurricane a jelek szerint webOS-alapra épül.

Többfrontos támadás | Ezt erősíti meg a mai sajtóközlemény is, amelyben a cég azt hangsúlyozza, hogy a webOS-re alapozva a jövőben komoly termékportfóliót kíván kialakítani nemcsak az okostelefonok, de a táblagépek és a netbookok piacán is. A tervek kidolgozása és megvalósítása a Palm egykori vezetője, Jon Rubinstein feladata lesz, aki komoly tervezőmérnöki reputációval bír szakmai berkekben. Rubinstein csapatát a HP Személyi Számítógépek Divíziója (PSG) alá szervezik. Az üzletág vezetője, Todd Bradley bízik abban, hogy a HP világszintű támogatásával a webOS-ben rejlő lehetőségeket teljesen ki fogják tudni használni.

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.