A Lenovo meghatározó részesedést vásárolna a japán NEC PC-gyártó egységében. Az új vegyesvállalat nem csak a szigetország piacát uralná, de az NEC technológiái világszerte megjelenhetnek a Lenovo termékeiben.
A Nikkei üzleti napilap szerint végső fázisához érkezett a Lenovo és az NEC tárgyalása a két vállalat PC-piaci együttműködésével kapcsolatban. A Lenovo a tervek szerint meghatározó részesedést vásárolna a japán cég PC-gyártó egységében (NEC Personal Products), amelynek keretein belül a jövőben közösen fejlesztenék és gyártanák a számítógépeket. Az új vegyesvállalat továbbra is NEC márkanéven árulna PC-ket a japán üzletekben.

Búcsú a PC-korszaktól Az NEC másfél-két évvel ezelőtt sorban kivonult addigi piacairól, így Európából is. Otthon, Japánban minden ötödik eladott számítógépen az NEC logója virít, ez azonban globálisan 1 százalékos piaci részesedést sem jelent, így arra sem elég, hogy a cég a világ tíz legnagyobb gyártója közt szerepelhessen. A PC-eladások tavaly a vállalat bevételeinek 7 százalékát adták, és a Nikkei szerint a Lenovóval való megegyezés ezt nem befolyásolja majd jelentősen. Inkább arra utal, hogy az NEC megváltoztatja üzleti stratégiáját, és a telekommunikációs infrastruktúrát helyezi tevékenységének fókuszába, a PC-üzletág leválasztását pedig igyekszik minél fájdalommentesebb módon levezényelni.

A Lenovo a maga részéről a kínai PC-piac több mint negyed részét uralja, és 8 százalékos globális részesedését tekintve is ott liheg a három legnagyobb gyártó, a HP, a Dell és az Acer nyomában. Azzal, ha bevásárolja magát az NEC PC-gyártó egységébe, egyrészt közvetett módon piacot szerez, de ennél sokkal fontosabb, hogy a japán vállalat technológiái világszerte megjelenhetnek a Lenovo termékeiben.

Nyugaton dadog a PC-eladás, de Kelet-Európa hasít
A vártnál lassabb ütemben nő a PC-piac

Kínai invázió Japánban A Thomson Reuters adatai szerint 2010-ben a kínai vállalatok összesen 11,8 milliárd jen értékben vásároltak részesedést japán cégekben, ami az erős jen ellenére is 6 százalékos növekedést jelent 2009-hez képest, és 52-szer több a 2008-as befektetéseiknél. A Nikkei azt írja, hogy a japán ipar az akvizíciós hullám folytatódására számíthat: a lap szerint a kínai vállalatoknak rengeteg pénzük van, és ma már egyszerűbb a japán cégekkel együtt megvásárolniuk az egyes technológiákat, mint újabb lopási ügyekbe keveredni.

A közelgő Lenovo-NEC megegyezésről szóló pénteki híreket egyelőre nem kommentálta egyik fél sem, de az NEC részvényeinek árfolyama emelkedésnek indult a tokiói tőzsdén.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.