Megháromszorozza a Magyarországon gyártott szerverek számát a Lenovo, és az év végétől nálunk is piacra dobja az okostelefonjait.
Az év végén Magyarországon is piacra dobja okostelefonjait a Lenovo – jelentette be Ivan Bozek. A kínai hardvergyártó regionális vezetője Sárváron újságírók előtt számolt be a cég itteni jelenlétének, köztük a magyarországi gyártásának a további bővítéséről.

Európai gyártóközpont Mint ismert 2009 végén a Lenovo bérgyártó partnerén, a Flextronicson keresztül Sárvárra telepítette az asztali PC-k, az all-in-one gépek, a munkaállomások és a szerverek európai gyártását. Az évi több százmillió dollár értékű termelés most újabb szervertípusok és tárolórendszerek összeszerelésével bővül. A szervergyártás volumene lényegében megháromszorozódik, bár a konkrét számokat üzleti titokként kezelik.



"Tárlatvezetés" a sárvári gyárban: nagyot bővül a szervergyártás

Az eseményen a régióvezető elmondta, hogy a dél-kelet-európai régióban, ahová a kínai cég Magyarországot is sorolja, legutóbb éves szinten 29 százalékos növekedést tudott elérni a Lenovo. A régióban pedig Magyarország a legjobban teljesítő országok között van. Az idei első negyedévben a hazai PC-piacon is elérte a második helyet, ami esetében éves összevetésben több mint 50 százalékos növekedést jelent – erre már Lukács Anita, magyarországi ügyvezető hívta fel a figyelmet.
 
Uniós pénzek pörgetik fel az IT-piacot A piacban a cég további növekedési lehetőségeket lát, főleg miután sorra jelennek meg az uniós pénzekből finanszírozható tenderek – mondta el a Bitport kérdésére Stark Gáspár, a Lenovo Magyarország államigazgatási szektorért felelős vezetője. Hozzátette: csak ennek révén mintegy 36 milliárd forinttal bővülhet a hazai informatikai piac.

Ivan Bozek emlékeztetett rá, hogy amikor a kínai cég 2009-ben megvette az IBM-től a PC-üzletágat, akkor az amerikai márka globális piaci részesedése 6,5 százalékos volt. Ezt négy év alatt a Lenovo több mint duplájára tudta növelni. Jelenleg 15,5 százalékkal a világ második legnagyobb PC-gyártója.

Arccal az új mobil eszközök felé
A régiós vezető kiemelte ugyanakkor, hogy a cégnél is történt irányváltás: követve a hardverpiacon végbemenő folyamatokat az újfajta mobileszközökkel bővítette a termékportfolióját. A táblagépek, okostelefonok, hibrid eszközök ma még csupán a bevételek 9 százalékát adják, de a cél, hogy az új területek néhány éven belül a forgalom felét termeljék ki.

Az okostelefon-piacra lépéssel kapcsolatban a Bitportnak elmondta: a mobiltelefon piacon eddig végbement változások alapján egyáltalán nem tartja elkésettnek az itteni piacra lépést. Mint mondta, több, tíz-tizenöt éve még meghatározó mobilgyártó, páldául a Motorola, a Nokia vagy az Ericsson eltűnt, vagy legalábbis hátrébb szorult a világrangsorban. Eközben pedig feljöttek olyan távol-keleti márkák, mint a jelenlegi világelső Samsung.

A Lenovo eredményein nem látszik a PC-k halála
Először kelendőbb az okostelefon, mint a buta
 
Árversenyben A Lenovo az okostelefonja az árukkal és konfigurációjukkal igyekeznek majd versenybe szállni. Bár készülékeiket a prémium kategóriába sorolják, árukat a Samsung-eszközök árszínvonala alá pozícionálják. A két SIM-kártya befogadására alkalmas, ütés- és vízálló okostelefonokat részben androidos, részben windowsos operációs rendszerrel szállítják, és a Lenovo mobilokat vásárlók valamekkora felhő tárhelyet is kapnak.
 
A mobileszközök – táblagépek, okostelefonok – ősztől tervezett intenzívebb magyarországi megjelenésétől Lukács Anita az év végére már 5-10 százalékos piaci részesedést vár.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.