A Microsoft programjain keresztül a pályázat alapján kiválasztott civil szervezetek és közösségi technológiai központok informatikai szaktanácsadást is kaphatnak. A cég más módon is támogatja az innovációt: a napokban hazai szoftverfejlesztőket díjazott.
A Microsoft 2003-ban hívta életre a Korlátlan Lehetőségek (Unlimited Potential) elnevezésű programot, amelynek keretében eddig összesen több mint 285 millió dollárt bocsátott non-profit szervezetek és közösségi technológiai központok rendelkezésére készpénz, illetve szoftverek formájában. A vállalat Magyarországon az elmúlt négy és fél évben több mint két és fél millió dollár – azaz mostani árfolyamon mintegy 580 millió forint – értékben nyújtott segítséget hetvenhat magyar pályázónak a program keretében. A támogatás az esetek többségében nem elsősorban pénzadományt, hanem szoftvereket, illetve informatikai szaktanácsadást, informatikai kivitelezést jelent.

A Microsoft egyéb módokon is segíti a civil szervezeteket. A CivilTech Informatikai Adományozó program keretében eddig összesen 634 alapítvány és egyéb szervezet küldte be pályázatát, melyek közül a Microsoft Magyarország 523-at el is fogadott, és  mostanáig több mint 300 millió forint értékű szoftvert juttatott a civil szervezeteknek. A szoftveradományokért cserébe a pályázóknak mindössze regisztrációs díjat kellett fizetniük, amely az adott szoftver piaci értékének 4 százalékát teszi ki.

Hatékonyabb feladatvégzés | A szoftverszállító három szervezet példáján keresztül mutatta be a támogatás különböző formáit:

Az Octopus Tengeri Régészeti Kutató Egyesület non-profit és kulturális szervezet 1995 óta alkalmaz tudományos módszereket víz alatti lelőhelyek felkutatására és feltárására, segítségül hívva az informatika legújabb megoldásait is. Az egyesület SharePoint alapokra helyezte át portálját, mivel a technológia rendkívül alkalmas a világ földrajzilag távol eső pontjain keletkező adatok összegyűjtésére és megosztására. A harmincezer dollár – 6,8 millió forint – összértékű szoftveradomány és a támogatása révén kiépülhetett az Egyesület új információmegosztó rendszere, amely a világon bárhonnan elérhető.

A Csodalámpa Alapítvány súlyos betegségben szenvedő gyerekek kívánságait – 2003 novembere óta több mint 1200-at – teljesíti. Rengeteg kérés érkezik hozzájuk a játékoktól, számítógépektől kezdve az utazásokon át a híres emberekkel történő találkozókig. A Sharepoint 2007-es alapokon működő rendszer megkönnyíti az adatok nyilvántartását, a munkafolyamatok követését és a külsős önkéntesekkel való kapcsolattartást is.

A Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány célja a fogyatékkal élők politikai, polgári, gazdasági és szociális jogainak érvényesítése a közoktatás, a szakember- és felnőttképzés, valamint a munkaerő-piaci beillesztés területén, és évente átlagosan hatvan program keretében több ezer pályázatot bírál el. A pályázatok kezelése egy elavult célszoftver birtokában korábban nehézkes volt, ezért az alapítvány a Sharepoint Portal Server 2007 alapjain, az SQL Server és a Project Server bevezetésével fejlesztette tovább rendszerét. Az új pályázatkezelő rendszerben az FSZK alkalmazottai egy személyre szabott SharePoint portálfelületre jelentkezhetnek be, ahol látják a feladatokat, és az elvégzésükhöz szükséges dokumentumokat is elérik.

Titkokat lophattak az OpenAI-tól

A még tavaly történt incidens során lehallgathatták a cég belső kommunikációs rendszerét, de kritikus kódhoz állítólag nem jutottak hozzá a támadók.
 
A kiberbiztonsági tanúsítási rendszerből kivettek egy olyan követelményt, amely hátrányosan érintette a nem uniós felhőszolgáltatókat.

a melléklet támogatója a 4iG Nyrt.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.