A Google+ felhasználóit egy érdekes szisztéma szerint mérő önkéntes statisztikus szerint a szolgáltatáshoz a hét elején már 18 milliónál is többen csatlakoztak, de a növekedési ütem lassult.
A családfakutatással foglalkozó Ancestry.com oldal társalapítója, Paul Allen sajátságos módon méri a Google új közösségi szolgáltatásának növekedési ütemét. Módszerének lényege, hogy száz, illetve legutóbb már ezer gyakori családnévre futtat le keresést a Google+ felhasználói között. Az ebből kapott adatokból kiindulva pedig megbecsli a teljes létszámot.

Módszere úgy tűnik, működik, hiszen amikor a Google hivatalosan bejelentette, hogy átlépték a 10 milliós nagyságrendet, az valószínűleg egy-két nappal korábbi mérésükön alapult. Ha így van, az egybevág Allen statisztikájával.

A legfrissebb, hétfői adatok szerint a közösségi oldalnak immár 18 milliónál is több regisztráltja van. Ami egyébként azt is jelenti, hogy a felhasználói kör bővülése az utóbbi egy hétben jelentősen lassult.

Lopakodó üzemmód Azért temetni még korai lenne a Google Facebook-gyilkosnak szánt megoldását, hiszen egyelőre még mindig tesztfázisban működik a szolgáltatás. Ennek megfelelően még egyáltalán nem indult be a keresőóriás marketinggépezete. Vélhetően ez a csend csak addig tart, amíg a korai problémákat kiszűrik, a folyamatban lévő fejlesztések elkészülnek, illetve megfelelő hátteret biztosítanak nagyobb számú felhasználó kiszolgálására. Ha ezeket kipipálta a Google, akkor a sok száz millió felhasználót elérő egyéb szolgáltatásain (mint például maga a kereső vagy a YouTube videomegosztó) megindítja a rohamot, ami pillanatok alatt kilenc számjegyűvé duzzaszthatja a Google+ közösségét.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.