A friss adatok tanúsága szerint a Microsoft böngészője nem képes megállítani a trendet, és már 60 százalék alatt van a használók aránya, míg a rivális Firefox folyamatosan nőve megközelítette a 25 százalékot. Más adatok még szűkebb ollót rajzolnak ki, míg hazánkban már régóta a Tűzróka uralkodik.

A Net Applications áprilisi statisztikái szerint az Internet Explorer évek óta tartó vesszőfutása folytatódott. Csak annak köszönheti még mindig stabil vezető pozícióját a világ számítógépein használt webes böngészők mezőnyében, hogy nagyon magasról indult.

A 2008 májusában még több mint 75 százalékos részesedést felmutató IE most áprilisban már kevesebb, mint 60 százalékot ért el, miközben legnagyobb versenytársa a Firefox lassan, de biztosan araszol felfelé. Jelenleg majd’ minden negyedik felhasználó a Mozilla alkalmazását preferálja. A hónap, és úgy általában az elmúlt időszak nyertese mégsem a Tűzróka, hanem a Google Chrome-ja, amely alig másfél éve létezik, mégis már 6,7 százalékot harapott ki ebből a lassan változtatható piacból.

Ahány ház | A StatCounter adatai szerint a fentieknél is szorosabbá vált a verseny. A cég statisztikái azt mutatják, az Explorer 52 százaléknál tart a lejtőn, ellenben a Firefox már majdnem minden harmadik gépen segíti a netezést. A harmadik helyezett itt is a Chrome, de már 8,7 százalékkal.
 

A böngészők világszintű piaci részesedése

(Forrás: StatCounter)

 

A hazai viszonyokat úgy is jellemezhetnénk, hogy végre valami, amiben megelőzzük Amerikát és a fejlett nyugat-európai államokat. Nálunk ugyanis a két ellentétes irányú görbe már régen találkozott, a Firefox stabilan ül a trónon. A StatCounter adatai alapján mostanra tönkreverte az IE-t (57 vs. 27 százalék), az Adverticum szerint ennél azért még szorosabb a küzdelem (49 vs. 41)

 

A böngészők piaci részesedése Magyarországon
(Forrás: StatCounter)

 

 

Senki nem érti és senkinek nem kell, mégis öntik bele a pénzt – mi az?

A válasz természetesen a generatív mesterséges intelligencia, amire a Gartner szerint idén közel 650 milliárd dollárt költ a világ.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.