A híres amerikai egyetemen hamarosan teljes értékű diplomát lehet majd szerezni kizárólag internetes kapcsolat segítségével. A professzorok azonban online is ugyanolyan szigort ígérnek, mint élőben.
A Massachusetts Institute of Technology, ismertebb nevén MIT oktatási kultúrájához régóta szervesen kötődik a világháló. A világ egyik legjobb műszaki egyetemeként ez persze szinte magától értetődő dolog.

A közel tíz éve működő, az oktatási anyagokhoz ingyenes hozzáférést biztosító OpenCourseWare program után most egy sokkal komolyabb megoldáson dolgoznak az MIT szakemberei. A cél az, hogy kizárólag interneten keresztül zajló kommunikáció segítségével valódi diplomát kaphassanak a virtuális kurzus hallgatói. A kollégiumi bulik így ugyan kimaradnak, de valamit valamiért...

Virtuális vizsga  A tervek szerint hónapokon belül véglegesedik a rendszer, amely képes lesz a hallgatói lét minden szeletét (előadások, laborgyakorlat és persze a vizsgák) weben keresztül lebonyolítani. Az MIT számítógép-tudományi és mesterséges intelligencia karának vezetője a Reutersnek nyilatkozva kifejtette, hogy ezzel ténylegesen megnyílik a világon mindenki számára annak lehetősége, hogy képesítést szerezzen az egyetemen.

Mivel valódi diploma és teljes értékű szolgáltatás jár a virtuálisan csatlakozó diákoknak, így természetesen a képzés távolról sem lesz ingyenes. Jelenleg arról még nincs információ, hogy pontosan mennyit kell majd fizetni. Bár logikusnak tűnne, de az sem feltétlenül biztos, hogy olcsóbb lesz az internetes tanulás, mint a hagyományos változat. Jelenleg egy év az MIT-n több mint 40 ezer dollárjukba kerül a diákoknak.

Neten sem lesz könnyebb Az intézmény egyik igazgatója már most világossá tette, hogy ugyan az egyetemi campuson gyűjthető élményeket nem lehet online átadni, viszont minden másban, így az oktatás színvonalában is ugyanolyan minőségre (és szigorra) számíthatnak majd a jelentkezők, mint a fizikai valójukban is oda látogató diákok.

Az MIT fentebb említett OpenCourseWare programja egyébként óriási sikernek tekinthető. A 2002-ben indult kezdeményezéssel az elmúlt időszakban több mint 10 millióan éltek a világon, és jutottak olyan kurzusok anyagához teljesen ingyenesen, amelyeket máshol nemigen tudtak volna elérni. Az ingyenes program természetesen sem vizsgázási lehetőséget, sem diplomát nem tartalmazott, "pusztán" egy jó lehetőség az önállóan tanulni vágyók számára.

Egységes e-tananyag több felsőoktatási intézményben
E-közigazgatási labort avattak a Corvinus Egyetemen

Rengeteg személyes adatot lophattak el francia kórházakból

A támadók szerint több 1,5 millió ember adatai vannak náluk, ennek felét pedig a híradások szerint már áruba is bocsátották.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.