Úgy tűnik, a HP számára a PC-s üzletág lezárásának legkedvezőbb módja az lesz, ha egy külön vállalatként választja le magáról. A legnagyobb vevők ráadásul a jelek szerint kitartanak a márka mellett.
A világ legnagyobb tech-vállalatának bejelentése a PC-s üzletág leállításáról sokakat meglepett (hiszen darabszám tekintetében toronymagasan vezető pozícióban adták fel), mások pedig már vártak valami hasonlóra (főként a TouchPad és a webOS hosszú agóniája, majd még látványosabb bukása miatt). Az viszont eddig nem hangzott el, pontosan hogyan is képzeli a roló lehúzását a HP.

Vissza a jövőbe Azt persze senki sem gondolta komolyan, hogy a Personal Systems Group (PSG) mindenféle alternatíva nélkül, egyszerűen csak bezár. Már a bejelentés napján megindultak a találgatások arról, hogy esetleg vár-e már az üzletágra valamilyen vevő. Michael Dell, a Dell vezetője pedig azzal tréfálkozott, hogy kiszervezhetnék az egész üzletágat egy új cégbe, és újra elnevezhetik Compaq-nak...


Ha a név nem is biztos, Dell mégis rátapintott a lényegre: a HP szóvivője augusztus 29-én megerősítette, hogy kiszervezésben gondolkodnak. "Elméletileg ez áll leginkább a részvényesek, vásárlók és dolgozók érdekében" - áll a nyilatkozatban.

A HP természetesen még mindig nem száz százalékos biztonsággal jelentette ki, hogy ez a végleges döntés. A szóvivő szerint még sok tervezési fázison kell átesnie a döntésnek, hogy teljesen tisztában lehessenek azzal, mit okozna a kiszervezés a HP megmaradt üzletágainak és a piacnak. A közlemény szerint a folyamat 12-18 hónapig is eltarthat, de a végleges döntést még az idei évben meghozzák.

Nagy szám! Sok milliárdos kolonc a HP nyakán
Fillérekért árulják a befuccsolt TouchPadeket
Második IBM-et csinál magából a HP

Megmarad a bizalom A kiszervezési folyamat ellenére a meglévő nagyobb vevők mellé újak is felsorakoznak, és a régiek is tovább rendelnek. Ugyancsak 29-én jelentette be a vállalat, hogy az amerikai légierő öt éves keretszerződést kötött PC-k vásárlására 800 millió dollár értékben. A légierő eddig is erős összegeket költött el az üzletágnál, az elmúlt öt évben 900 ezres darabszámban vásároltak a PSG-től. Az új szerződés alapján elsőként a nemrég bejelentett új munkaállomásokból vásárolnak.

Elemzői vélemények szerint a nagy vevő jó része továbbra is kitart majd a HP bizonytalan sorsú üzletága mellett, mivel biztosra vehető, hogy a PSG valamilyen formában tovább fog működni, és garantálható a hosszabb távra kötött szállítási, vagy épp szervizelési szerződések betartása is.

A webOS még érdekes lehet A jelek szerint az üzletág iránt egyelőre nem mutatkozik érdeklődés a konkurencia részéről, de az értékesebb vagyonelemekkel, így elsősorban a webOS operációs rendszer jövőjével kapcsolatban továbbra is folyik a találgatás. A legfrisebb pletykák szerint a Samsung érdeklődhet az innovatív okostelefonos és tabletes operációs rendszere iránt.

Ez amiatt tűnik logikusnak, mivel a Google terve, hogy 12,5 milliárd dollárért felvásárolja a Motorola mobilos cégét, elbizonytalanította a további nagy androidos partnereket, mint a Samsung, a HTC és az LG Electronics. A Samsung természetesen nem kommentálta az amerikai DigiTimes értesülését.

A Microsoft piacra dobta hordozható vékonykliensét

A fekete doboz összeköti a felhasználót a vállalati Windows 365-tel. A laptopot azonban nem váltja ki.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.