Heteken belül új felülettel és megannyi új funkcióval találkozhatnak a Hotmail felhasználói. Az újdonságok egy része gyakorlatilag egy az egyben a Google levelezőjének nyomdokain halad, ám pár tulajdonság rá is licitál a Gmailre.

400 millió felhasználó levelezik manapság Hotmailen, kétszer annyian, mint a Google levelezőszolgáltatásával. Ennek ellenére a Microsoft megoldása fölött jócskán eljárt az idő - míg a Google folyamatosan építette az újabbnál újabb funkciókat a Gmailbe, a Hotmailnél egészen mostanáig vártak a ráncfelvarrással. Igaz, a mostani megújulás a hírek szerint igen erőteljesre sikeredik - tény, hogy pár alapfunkciót szinte a Gmail módszertana ihletett, ám jó pár olyan fejlesztés is történt, amely alapján a Hotmail nem csak felgyorsult technológiai követő, de diktátor is lehet. A Hotmail felhasználók számára folyamatosan, az elkövetkező hetekben élesítik a megújult levelezőt - nézzük, mire számíthatnak!

Gmail után szabadon | A Google levelezőjére átállók közül többeknek esik nehezére megszokni azt az elgondolást, hogy már nem az egyedi e-mailek állnak időrendi sorrendben egymás után, hanem threadek, azaz teljes beszélgetések szerint vannak csoportosítva, amelyeket "kibontva" láthatjuk a témához kapcsolódó teljes levelezést.

Úgy tűnik, a Hotmail is behódol ennek a metódusnak, az új változatban már szintén thread alapúan kezelhető a levelesládánk, de az ettől idegenkedő felhasználók számára nem kötelező az újítás használata, ők egyetlen kattintással visszakapcsolhatnak a klasszikus nézetre.

Szintén a Gmail fejlesztéseinek Microsoftos tükörképe, hogy már a levéltörzsben megnézhetjük a beágyazott multimédiás elemeket. Webes fotóalbumok, videómegosztó oldalak filmjei immár a Microsoft levelezőjében is közvetlenül megtekinthetőek, nem kell feltétlenül a külső hivatkozásra kattintani például egy YouTube videóért.

Ezen kívül a levelek tartalmában történő keresés is egyszerűbbé válik majd egy teljesen megreformált kereső panelnek köszönhetően, amely érthetően a Hotmailben a Bing motorján alapul.

Gmail előtt szabadon | Nem árt azonban megnézni, mik azok a funkciók, amelyek túlmutatnak a Google levelezőjének jelenlegi tudásán. Ugyan a Gmail is büszkén hirdeti, hogy folyamatosan növekvő tárhelyének köszönhetően nagy csatolások is küldhetőek, a Hotmail kihasználja a SkyDrive erejét, és hatalmasra növelte az elküldhető csatolmányok méretét. Egyenként 50 megabájtos fájlokat aggathatunk a levelünkre, és ezekből akár kétszázat is egyszerre, így csaknem 10 gigabájtnyi adat társulhat egyetlen levélhez. A trükk annyi, hogy egy ilyen óriás-mail elküldésekor valójában nem megy át minden csatolt állomány a címzetthez, hanem a SkyDrive tárhelyére kerül, ahonnan később letölthető.

A webes Office megjelenése a Hotmail életébe is beszivárog, ugyanis az egyik újdonság lehetővé teszi Word, Excel vagy PowerPoint dokumentumok szerkesztését közvetlenül a levelezőszolgáltatásból - ha valakitől kapunk például egy szöveget Wordben, ott helyben átírhatjuk, átalakíthatjuk, és akár anélkül közvetlenül visszaküldhetjük, hogy elmentenénk saját gépünkre.

Gmail ellen szabadon | Szintén fontos terület a mobilos levelezés, ebből a Hotmail eddig viszonylag gyéren vette ki a részét - az új Hotmail viszont megnövelt mobilos támogatással rendelkezik. A legfontosabb mobil webböngészőkkel a megújult szolgáltatás legtöbb funkciója együttműködik, és külön szinkronizálási lehetőség is lesz a PC-n használt, és a mobilos Hotmail fiókok között.

A "Flash vagy nem Flash" háborúban is beerősít a Microsoft, ugyanis a Hotmailes fejlesztések nagy részéhez a Silverlight adja majd az alapot. Az viszont némelyest visszatetszést kelthet, hogy a Hotmailben alapértelmezésben nem csak a Gmailben megszokott, viszonylag diszkrét szöveges hirdetések lesznek láthatóak, hanem izgő-mozgó bannerek is, melyeknek letiltásáért évenként 20 dollárt kell fizetni.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.