A Google AdSense és a DoubleClick márciusban már nem szerepel azoknak a hirdetési rendszereknek a listáján, amelyeket a Facebook támogat külső fejlesztésű alkalmazásaiban.
A Facebook fejlesztőknek szóló oldalain tette közzé azt a 68 online hirdetési rendszert tartalmazó listát, amelynek alapján az alkalmazásfejlesztők kiválaszthatják, melyik támogatott hirdetési megoldást alkalmazzák a Facebook appokban. A névsorból hiányzik a Google AdSense, a világ legnagyobb hálózata, illetve a DoubleClick, ami 2008-as felvásárlása óta ugyancsak a Google terméke. Ezzel a fejlesztők nagy része arra kényszerülhet, hogy szolgáltatót váltson, vagy elhagyja a Facebookot.

A lépés hetek óta érett, ugyanis a Facebook már február elején kiadta azt az előzetes listát, amelyen a közösségi oldal feltételeinek megfelelő hirdetési rendszerek szerepeltek. A Facebook előírásai esetenként kifejezetten szigorúak: a szolgáltatóknak például kérésre ki kell adniuk alkalmazottaik vagy alvállalkozóik nevét, és azonnali válaszadási kötelezettséget vállalnak van a Facebookkal szemben.

Újratervezés Az ilyen és hasonló feltételek a felhasználók szempontjából mindenképpen örvendetesek, de a hirdetési rendszerek üzemeltetőit kellemetlenül érinthetik. Egyelőre nem tudni, hogy a Google megegyezik-e a Facebookkal, vagy a közösségi oldal szándékosan szakítani akar az egyre inkább versenytársává váló internetes birodalommal. A listán való megjelenés jóváhagyását mindenesetre bármelyik szolgáltató, így a Google is kérheti a jövőben.

Összeolvad a lájk és a megosztás
Facebook kontra Twitter számokban [infografika]

A Facebook álláspontja szerint a közel 70 hirdetési partner bőséges választékot jelent az alakalmazásfejlesztőknek, bár utóbbiak számára a Google kiesése érzékeny veszteség lehet. A legtöbben csak egyetlen szolgáltatót választanak az appokhoz, a Google pedig a márka ismertsége és megbízhatósága miatt igen népszerű. Ugyancsak fontos szempont, hogy az alternatív hirdetési rendszerek kifizetési megoldásai (például a PayPal) nem feltétlenül működnek azokban az országokban, ahol a fejlesztők egy része dolgozik.

Rengeteg személyes adatot lophattak el francia kórházakból

A támadók szerint több 1,5 millió ember adatai vannak náluk, ennek felét pedig a híradások szerint már áruba is bocsátották.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.