A katasztrófák sorával sújtott szigetország számára különösen pozitív lehet a HP bejelentése, miszerint laptopgyártó kapacitása egy részét Tokióba telepíti. Ráadásul mindezt Kínából, ahová eddig az olcsó előállítási költségek miatt mentek a külföldi cégek.

A Bloomberg értesülései szerint a Hewlett-Packard az év folyamán Sanghajból Tokióba helyezi át laptopgyártó kapacitása egy részét. A lépéstől az informatikai óriásvállalat a japán piac gyorsabb kiszolgálását reméli.

Lendületet adhat A váltás két szempontból is formabontónak tekinthető. Egyrészt a Japánt ért földrengéssorozat, a szökőár és az ezek következményeként kialakul nukleáris katasztrófa miatt a legtöbb multinacionális vállalat annak is örült, ha a gyárleállások miatti ellátási problémán valahogy úrrá tud lenni. A jelek szerint ez a kezdeti félelmek ellenére egészen jól sikerült, beleértve a Japánban mélyen gyökerező informatikai szektort. A HP döntése éppen ezért nem csupán gazdasági, de szimbolikus jelentőséggel is bír, ami segítheti az országot a katasztrófák okozta problémák felszámolásában.

A másik trendfordulónak a Kínából történő kivonulást lehet említeni. Úgy tűnik, leáldozóban vannak azok az idők, amikor szinte minden tömegtermelést folytató cég Kínában állította elő a termékét – elsősorban az alacsony bérköltségek miatt. Egy japán elemző a Bloombergnek nyilatkozva elmondta, a személyi költségek éves szinten 20 százalékkal emelkednek a szomszédos országban. Ez a folyamat valószínűleg nagy szerepet játszott a HP döntésében.

Mégsem rázta meg az IT-piacot a földrengés?
A Gartner lefelé módosította PC-piaci várakozásait

Többet, gyorsabban Az átköltöztetett gyártókapacitás egyébként egy már működő tokiói üzemben kap helyet, ahol eddig asztali számítógépeket szereltek össze. Kínából a vállalati ügyfeleknek szánt laptopokat gyártását helyezik át. A kibővített japán telephelyen így a tervek szerint évente 1,4 millió számítógép készül majd. A HP teljes PC-eladásaiból 2,5 százalék realizálódik Japánban, ezért fontos a gyártónak, hogy felgyorsítsa reakcióidejét a szigetországban. A költözéstől a szállítási határidők feleződésére (tíz helyett öt munkanap) számítanak a cég szóvivője szerint.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.