Talán még sokan emlékeznek a 2000-es év üzleti mélyrepülésére, amikor az internetes vállalatok legtöbbjének értéke zuhant óriásit a tőzsdén. Manapság egyre többen tartanak valami hasonlótól a közösségi szolgáltatásokkal kapcsolatban is.
A 2000. március 10-én "kipukkant" dotkom-lufi idején az amerikai NASDAQ tőzsdeindex elérte a 5048,62 pontot, amelyrőlaztán másnaptól kezdve két és fél év alatt folyamatosan a mélybe zuhant. Az azóta eltelt időszakban a padlót 2002. októbere jelentette, amikor 1114,11 ponton állt a mutató. Ezzel majdnem ötödére zsugorodott az indexben szereplő cégek értéke.

A hatalmas bukást az internetes vállalatok papírjainak hirtelen, drasztikus gyengülése okozta: a befektetők között egyfajta pénzügyi pánik söpört végig azzal kapcsolatban, vajon valóban hoznak-e annyi profitot ezek a cégek, mint amennyire saját magukat értékelik. Azóta több mint tíz év telt el, de egyre többen hangoztatják, hogy a történelem bizony valószínűleg megismétli önmagát.

Második felvonás? Az alábbi infografika ahhoz adhat támpontot, hogy mire alapozzák félelmeiket az újabb lufidurranástól tartók. A legfontosabb közösségi szolgáltatók, valamint az azonnali üzenetküldő szolgáltatások legismertebbje található az elemzésben, ahol a rövid történeti összegzés mellett érdemes megnézni az oszlopok végén található szummát. A kézzel fogható bevételeket bizony erősen túllövi mindegyikük értéke...

Az infografika a képre kattintva új ablakban, nagyobb méretben nyílik meg.



Forrás: gplus.com

10 éve durrant ki a dotkomlufi
Kaszál a LinkedIn: a közösségi média megeszi a tőzsdét
A 10 milliárd dolláros Zynga is a tőzsdére készül

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.