Budaörsön nyitott képzési központ a GE, amelyben – Európában elsőként – a legkorszerűbb képalkotó technológiákat alkalmazó healthcare eszközeihez nyújt termékismereti képzéseket.
Hirdetés
 
A Europe Training Center (ETC) nevet viseli a GE Budaörsön megnyitott központja, amely az európai régióban, valamint a közel-keleti és afrikai feltörekvő piacokon a készülékeket használó orvosoknak és a szervizelést végző mérnököknek nyújt termékismereti képzések a GE Healthcare röntgenkészülékeihez, sebészeti, mammográfiai és CT-berendezéseihez, valamint vaszkuláris eszközeit.

Angolul és magyarul tanítanak A központban a technikusok és a mérnökök az elméleti képzés mellett a gyakorlati oktatásban is részt vehetnek. A képzési központ a második ilyen jellegű központ a világon. Az elsőt az egyesült államokbeli Milwaukee-ban nyitották. A központ a GE teljes képzési programskáláját kínálja. A képzéseket magyarországi szakemberek tartják angol és helyi – így többek között magyar – nyelven.

Hogy legyünk innovációs nagyhatalom?
A régió is elhúzott mellettünk egészségügyi informatikában

A GE Healthcare, amely több mint 42 500 munkatársat foglalkoztat a világ több mint 100 országában, elkötelezetten segíti az egészségügyi szakemberek munkáját és a betegek gyógyítását: Magyarországon 1997-től van jelen, kezdetben kereskedelmi képviseletként, azóta azonban ide költözött a kelet- és közép-európai regionális értékesítési- és szervizközpont, majd 1999-ben elindult a klinikai alkalmazások kutatása és fejlesztése is. Az angliai központú cég Budaörsön és Szegeden működtet K+F központot. A budaörsi központ – amely mintegy 500 főt foglalkoztat – többek között képalkotó eszközökkel készített felvételek valós idejű és utófeldolgozására szakosodott.

Az égbe emelkedhet a mesterséges intelligencia költsége is

Hiába utazhat vámmentesen Amerikába a legtöbb félvezető, ha a csipeket tartalmazó termékekre ugyanúgy vámot kell fizetni. Az eszközök összeszerelése természetesen mérsékelné az új vámok hatását, de úgy meg az előállításuk lesz sokkal drágább – derül ki a Business Insider elemzéséből.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.