Ennél is erőteljesebben bővült az eladott termékekből befolyt árbevétel. Míg 2010 első negyedévében 10,8 milliárd dollár értékben keltek el szerverek, az idei Q1 közel 12,7 milliárdos forgalmat hozott a gyártóknak. A 17,3 százalékos növekedés mögött ennek megfelelően nem csupán a nagyobb mennyiségű értékesített darabszám áll, hanem az eladott szerverek átlagos árszintjét is sikerült feljebb tornázni.
A nagy szállítók közül a Hewlett-Packard megtartotta első helyét. A gyártó 2,3 százalékkal több szervert értékesített, amiből szűk 13 százalékkal több bevételt realizált, mint ez évvel korábban. Ennek ellenére piacrészesedése mindkét mutató alapján csökkent.
A periódus vitathatatlan nyertes az IBM lett. Az amerikai cég eladott darabszám szempontjából ugyan csak a harmadik helyen áll, ami a teljes piaci torta 11,8 százalékos részét képezi. Azonban az IBM kiszolgálók átlagára körülbelül a kétszerese a HP, és négyszeres a Dell szervereinek. Így bevétel tekintetében az IBM már szinte beérte a listavezetőt. A HP a teljes piac 30,2 százalékát birtokolja, míg az IBM 29,7 százalékon áll.
Szerverben úszunk ■ Regionális bontást nézve kiderül, hogy szinte minden területen növekedést hozott a negyedév. Egyedül a katasztrófa sújtotta Japánban regisztráltak visszaesést. A gazdasági kilátásokról viszont pozitív képet festhet az a tény, miszerint a legjobb Kelet-Európában növekedtek az eladási mutatók. Az egy évvel korábbi periódushoz képest régiónkban 21,1 százalékkal több szerver talált gazdára, ami 36 százalékkal több bevételt generált a szállítóknak.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak