Ray Kurzweil, az elismert feltaláló és jövőkutató fejlesztési igazgatóként csatlakozik a vállalathoz. A tudós folyékonyan beszélő eszközökről, önállóan tanuló gépekről álmodik, most már "hivatalosan" is.
A neves szakember saját weboldalán megjelentetett közleményben számol be karrierje legújabb állomásáról. Megfogalmazása szerint "a számítástechnika legnagyobbnak számító problémáinak megoldásán" dolgozik majd, olyan teóriákat valóra váltva, amelyek jelenleg még valószerűtlen képzelgéseknek tűnhetnek.

Nem a levegőbe beszél
Ray Kurzweil a technológiai alapú jövőkutatás egyik jelentős kortárt alakjának számít. Egyik legjelentősebb kutatási területe az úgynevezett "technológiai szingularitás", mely szerint az ember valamikor képes lesz arra, hogy egyfajta poszthumán, kollektív szuperintelligenciát hozzon létre.



A tudós persze nem csak elméleteket gyárt: 14 éves korában már olyan szoftvert fejlesztett ki, amely önállóan írt zenét, majd megalkotta az első teljes értékű, írot szöveget felolvasó megoldást vakok és gyengénlátók számára. Az elméleti kutatások mellett mindmáig nagy hangsúlyt fektet arra, hogy praktikus, a mindennapi életben is használható eszközöket és szolgáltatásokat találjon fel, amelyek bárki életét megkönnyíthetik.

Új munkaadójával kapcsolatban Kurzweil úgy fogalmazott, mely szerint a Google már ma is valóra váltja a jövőkutatók évtizedekkel ezelőtti, akkor még vadnak tartott elméleteit. A feltaláló által 1999-ben megjósolt önvezető autók és a hanggal vezérelt mobil eszközök akkoriban még fantasztikumnak számítottak, a Google azonban mára mindkét területen valóra váltotta az elképzeléseket.

A Google közleményében leginkább a tudós két fontos kutatási területét emeli ki, az önfejlesztő, tanulásra képes gépi intelligencia kérdéskörét, valamint a folyamatos beszéd megértésére és gépi megalkotására szolgáló erőfeszítéseket. Mindkét irány tökéletesen beleillik a vállalat jelenlegi fejlesztési profiljába az androidos mobil eszközökkel kapcsolatban ugyanúgy, mint az egyre átfogóbb webes technológiák terén. Kurzweil december 17-én, hétfőn foglalja el igazgatói székét.

Hatalmas pénzeket spórolhatnak meg a sofőr nélküli autók
Számítógépek írják az új könyvsikereket
A világ az innovatív Amerika után kullog

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.