A Neptune Pine különlegessége abban rejlik, hogy önállóan is képes hívásokat bonyolítani.
A csuklón viselhető, rendre valamilyen mobilos oprendszert futtató, vagy az okostelefonokhoz csatlakoztatható órák körül forog a világ egy ideje. A hisztériát a Pebble indította be igazán, annak ellenére, hogy korábban is voltak hasonló próbálkozások, de az elemzők azóta beszélnek izgatottan a hordható, viselhető elektronikai eszközök hamarosan elkövetkező boomjáról, mióta az a pletyka járja, hogy az Apple is hasonló eszközt tervez piacra dobni.
Saját jogon is telefonálhatunk vele ■ A kanadai illetőségű Neptune Computer úgy kezdett bele a dologba, hogy elsőként adott a termékének egy megkülönböztetésre alkalmas szlogent, mely szerint a
Neptune Pine a világ első, független okosórája. Az összes többi modellt úgy tervezték meg, hogy azok Bluetooth segítségével kapcsolódnak a telefonunkhoz, így vezeték nélkül érkeznek meg bizonyos értesítések, és ezek végső soron a mobil egyfajta kiegészítőjeként működnek.
A Neptune Pine azonban képes micro SIM-kártyát fogadni, így önmagában is egy mini mobilként használható (ezért a szíjról is könnyedén lecsatolható). Sőt, akár telefonálni is lehet vele. Az óra egy 2,5 colos kijelzővel rendelkezik, 800 mAh-s akku látja el energiával, és egy egymagos, 1 GHz-es processzor dolgozik benne. Apró méretei ellenére meglepően sok funkciót kapott az óra: a GSM (2G/3G) modulon kívül került bele NFC antenna, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, sőt, a fejlesztők még arra is gondoltak, hogy a 8-16-32 GB-os háttértárra bőven pakolhassunk képeket, vagy egyéb adatokat.
Android egy kicsit másképp ■ Azt mondhatjuk, hogy a Neptune Pine egy átlagos okostelefon tudásával rendelkezik, azzal a különbséggel, hogy ezt a karunkon hordjuk. Van kamerája is, kihangosítható, egy szenzor segítségével a szívverésünket is képes figyelni, aminek a későbbiekben a hozzá készülő alkalmazások miatt van jelentősége. Az órán az Android módosított verziója fut, amit a Leaf OS-nek neveztek el a készítők. A kijelző kicsi ugyan, de állítólag olyan kezelőfelületet, illetve szövegbeviteli módokat találtak ki hozzá, amivel a megszokott módokon kezelhető a rendszer.
A Neptune Computers sokat nem árul el magáról:
a weboldal szerint annyi lehet tudni róluk, hogy egy 2012-ban alakult kanadai startup cégről van szó, amely viselhető eszközök tervezésével, fejlesztésével és értékesítésével foglalkozik. A jelek szerint a Neptune Pine lesz az első komoly termékük, amely 2013 harmadik negyedévében kerülne piacra, ha pedig valaki elsőként szerezne be egyet, akkor a 335 kanadai dollárba kerülő (kb. 73 ezer forint) 8 gigabájtos verzióra más most leadhatja az előrendelést.