Új szlogennel, dinamikusabb jelenléttel szeretne szintet lépni a Lenovo Európa keleti felében is: az országokon átívelő roadshow hazai állomásán lehetőségünk volt kipróbálni az üzleti célokra kihegyezett ThinkPad tabletet is.
Az egyik budaörsi hipermarket parkolójába érkezett a Lenovo DO Tour elnevezésű roadshow kamionja, rajta a kínai vállalat legfrissebb termékkínálatának mintadarabjaival. Az IdeaPadek és ThinkPadek aktuális változatai mellett a nemrég beindított all-in-one PC-k képviselői is bemutatkoznak az androidos tabletekkel együtt.

Új szlogen, régi minőség A bemutató során az a gondolat foganhatott meg a jelenlévőkben, hogy hiába az új kampány és a jól hangzó friss szlogen, a termékkínálat és az eszközök fejlesztési elve tulajdonképpen ugyanaz maradt, mint eddig. A Lenovo notebookjai továbbra is a tőlük megszokott kissé szürke, "céges" érzetet hozzák külsőleg, amely mögött viszont még mindig minőségi összeszerelésű, professzionális konfigurációk bújnak meg.


Ivan Bozev, a Lenovo közép-kelet európai ügyvezetője (és Gottlieb István távozását követően a magyar képviselet ideiglenes igazgatója) is hangoztatta: a ThinkPad igyekezett mindig is egyfajta külső és belső védjegyként működni, és elérni azt, hogy egy notebookról első látásra kiderüljön a márkája. Persze az új kampánytól még szélesebb ismertséget remélnek, amelyet merész idei céljuk elérését segítik: az idei év végére a Dellt megelőzve a világ második PC-gyártójává szeretnének nőni.

Vállalati tábla A kamionon kipróbálható termékek közül természetesen az itthon októberben bemutatkozó ThinkPad Tabletet vettük elsőként szemügyre. A táblagép műszaki adatairól már volt szó korábbi cikkünkben, ezért a rendelkezésre álló szűkös időben azt néztük meg, milyen is az üzleti táblagép működés közben.


A 3.1-es Honeycomb operációs rendszer fölé a Lenovo egy extra felhasználói felületet húzott, amely kinézetre ugyan nem tűnt annyira azonnal hatónak, mint a HTC Sense vagy a Samsung TouchWiz, ám itt nem is a vizuális lenyűgözés a fő cél. A kiegészítő widgetek és alkalmazások mind a céges felhasználást segítik a biztonsági appoktól a legfontosabb üzleti funkciókat gyorsan elindító vezérlőpultig.

A rendszer finomításai és a külső extrák (például a szövegfelismeréssel egybekötött írásra vagy ábrák készítésére használható toll, a fizikai billentyűzet csatlakoztatásának lehetősége, a teljes értékű USB és hagyományos méretű SD csatlakozók) mellett a vállalatok informatikai vezetői is több hasznos lehetőséget találhatnak a tablettel kapcsolatban.


Egyrészt lehetőség van arra, hogy központilag menedzseljék az összes céges tabletet, akár egyszerre telepítve mindegyikre a vállalatnál használatos alkalmazásokat. Ugyanígy arra is lehetőség nyílik, hogy szabályozzuk a kollégák mozgásterét az eszközön, például letilthatjuk a külső alkalmazások telepítését, vagy az adatok másolását más eszközökre. Főként nagyvállalatok számára érdekes az az opció, amellyel már a Lenovo gyárában felkerülhetnek az összes céghez szállított tabletre ugyanazok az alkalmazások és beállítások, így már a csomagok kibontásától kezdve uniformizált, előre meghatározott környezetet kaphat minden alkalmazott.

Már szállítják a Lenovo új üzleti tabletjét
A Lenovo szárnyal a piacon
Reszkess, MacBook Air, jönnek az UltraBookok

Pengék és mindenesek A megszokott stílusjegyeket hordozó, főként üzleti felhasználókat megcélzó ThinkPad, és az otthoni használatra tervezett IdeaPad notebookok mellett különlegességek is előkerültek, például az X1 névre hallgató, extravékony modell. A 13,3 hüvelyk átmérőjű kijelzővel szerelt notebook a legvékonyabb pontján mindössze 16,5 milliméter vastag, és kialakításában egyértelműen a MacBook Air nyomdokain jár. Az eszköz akkumulátorát ráadásul a sokat utazóknak tevezték, hiszen a gyártó mérései szerint mindössze fél óra kell ahhoz, hogy a teljesen lemerült gépet 80 százalékos kapacitásra töltsük.

A Lenovo háza táján még viszonylag újnak számító all-in-one PC-k is bemutatkoztak, amelyeket különféle kiépítésben (és árkategóriában) kínálnak, főként vállalati felhasználásra. Amennyiben vezeték nélküli billentyűzetet, egeret és netkapcsolatot használunk, a vékony monitor méretű mindent-egyben készüléknek egyetlen áramcsatlakozóra van szüksége. Az eszközök ráadásul kifejezetten energiatakarékos működéssel büszkélkedhetnek, ezért a gyártó ajánlása szerint hamar megtérül a rájuk költött összeg.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.