A Magyarországon is fontos pozíciókat szerző két kínai vállalat nálunk is összerúgta a port. A Huawei pert indított a ZTE Corporation ellen szabadalom- és védjegybitorlás miatt, csak úgy, mint Németországban és Franciaországban is.
A perek kiváltó oka, hogy a ZTE a Huawei több adatkártya- és LTE (Long Term Evolution) technológiával kapcsolatos szabadalmát megsértette, és törvényellenesen használja bizonyos adatkártya-termékein a Huawei egyik bejegyzett védjegyét.


Logo-jogok A perek elindítására azután került sor, hogy a ZTE felszólítás ellenére sem hagyott fel a jogsértő gyakorlattal. A Huawei több alkalommal kezdeményezett tárgyalásokat a ZTE-vel a keresztlicenc-megállapodásról, de nem járt sikerrel. Mivel a Huawei nem kapott érdemi választ vagy ígéretet a ZTE-től a visszaélés megszüntetésére, a vállalat kénytelen jogi eszközökkel megvédeni törvényes érdekeit és bíróságtól kérni a ZTE folytatólagos védjegy- és szabadalomsértő gyakorlatának betiltását.


Magyarországon a Huawei a Vodafone hálózatának felújítási projektjét indította el, míg a ZTE a Telenor negyedik generációs átállásában nyert partnerséget, de a konzumer szegmensben is mindkét cég megjelent olcsó okostelefonokkal és tabletekkel. A ZTE Blade 2010 legvége óta az itthon forgalmazott androidos okostelefonok egyik legolcsóbb versenyzője, a T-Mobile pedig épp a napokban kezdte forgalmazni a szintén ultra-árérzékenyeknek szánt Huawei U8500-as készüléket.

Huawei-Vodafone: együtt gyorsulnak Magyarországon
Kínai erővel újul meg a Telenor hálózata
ZTE Blade teszt: az olcsó droid is lehet jó droid

A Huawei jogi vezérigazgató-helyettese, Dr. Song Liuping így nyilatkozott: "A Huawei kénytelen volt megtenni ezt a lépést annak érdekében, hogy megvédje innovációit és bejegyzett szellemi tulajdonát Európában. Szeretnénk megszüntetni a Huawei szellemi tulajdonával kapcsolatos visszaélést, tárgyalásos úton rendezni a vitát és biztosítani technológiánk jogszerű használatát."

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.