2010. január 27-én mutatta be Steve Jobs azt a tabletet, amitől 26-án még senki sem tudta, mit is várjon, 28-án pedig már mindenki ilyet akart. 29-étől pedig az összes többi gyártó azon igyekszik, hogy hasonlót hozzon össze.
Tablet, táblagép, tábla-PC... A fogalmak már léteztek korábban is, és egyes gyártóknak már konkrét eszközeik is léteztek ebben a kategóriában. Ennek ellenére az Apple valami olyasmit tervezett, ami egy teljesen új korszakot nyitott a kategória történelmében, teljesen újradefiniálva azt. Azóta már az iPad 2-re várunk, miközben a hardvergyártók mindegyike folyamatosan próbálkozik valami olyan versenytárs piacra dobásával, ami legalább megközelíthetné az Apple tabletjének hihetetlen sikerét.

Az évforduló tiszteletére a Mashable és az Onswipe infografikáját magyarítottuk, a vizuálisan megerősített adatok ugyanis ez esetben beszédesebbek a sok szövegnél...


iPad teszt: nem is tudtuk, hogy ennyire akarjuk
iPad 2: 7+1 pletyka a titokzatos táblagépről
Samsung Galaxy Tab: az iPad-kihívó egy nagyra nőtt telefon

Senki nem érti és senkinek nem kell, mégis öntik bele a pénzt – mi az?

A válasz természetesen a generatív mesterséges intelligencia, amire a Gartner szerint idén közel 650 milliárd dollárt költ a világ.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.