A Google World Wonders Project olyan épített és természeti kincseket tesz a világon bárki számára megtekinthetővé és bejárhatóvá, mint a Stonehenge, Pompei, a Cápa-öböl Ausztráliában, vagy éppen a kaliforniai Yosemite Nemzeti Park.
A napokban bemutatott World Wonders Project site-on jelenleg összesen 18 ország 132 nevezetessége tekinthető meg; köztük egyelőre nincsenek ott a magyar világörökségi helyszínek. A Google a projektben olyan partnerekkel dolgozott együtt, mint az UNESCO, a World Monuments Fund, a Getty Images és az Ourplace. 

Az oldalt elsősorban oktatási célokra szánják, ezen a módon ugyanis lehetővé válik, hogy a tanulók, illetve hallgatók virtuálisan körbejárják a világ leghíresebb helyszíneit. A site-on a Street View nézet mellett a nevezetességekről szóló angol nyelvű információkat, képeket, YouTube videókat és 3D modelleket is megtekinthetnek; emellett pedig külön oktatási anyagok is letölthetők tantermi használatra.

Az ókori Pompei is bejárható a World Wonders Project oldalán

Street View itthon is?   A szolgáltatás a Google Street View technológiáján alapulA Google Térkép Street View (magyarul Utcakép) szolgáltatása lehetővé teszi, hogy a világ különböző helyeit utcaszintű, 360 fokos panorámaképek formájában tekintsék meg. Bár a szolgáltatásban már a világ 39 országának, köztük az USA vagy Nyugat-Európa nagy részének útjait, de akár az Antarktisz jeges lankáit is végigjárhatjuk, az akkori adatvédelmi biztos fellépése miatt 2009-ben leállították Magyarországon a Street View fényképfelvételek készítését. 

A vizsgálatot követően tavaly júliusban Jóri András közleményt adott ki, amely szerint az adatvédelmi rendelkezések betartása mellett fényképezhetnek Magyarorszégon is a Google speciális autói. Bár egyes sajtóhírek szerint már 2012 márciusában elindult volna a magyarországi szolgáltatás is, továbbra sem lehet pontos dátumot tudni, mikor lesz elérhető a hazai Utcakép.

Hozzáférhető örökség 
A World Wonders Project kezdeményezés mögött álló Google Cultural Institute célja, hogy a világ kulturális örökségeit mindenki számára hozzáférhetővé tegye, így olyan további projektek tartoznak hozzá, mint a holt-tengeri tekercsek vagy épp a Nelson Mandela életművét bemutató archívum digitalizálása, és az Art Project, a Google globális virtuális múzeuma, amelyhez nemrégiben két magyar intézmény, a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria is csatlakozott.


Ön dönt: iszik, míg a Google-robot vezet
Szuperszemüvegben jelent meg a Google alapítója

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.