A 2007-ben indított program 2010-es tavaszi szemeszterének központi témája az Oracle Fusion Middleware köztesszoftver fejlesztése, de olyan képzési területeket is érint, mint a Java, a gyors alkalmazásfejlesztés (ADF), a webcenter-szolgáltatások, a portálok, a szolgáltatásorientált architektúra (SOA), a köztesszoftverek biztonsága és az alkalmazásszerverek naplózása és figyelése.
A szemináriumsorozat a Junior képzés első lépcsője. A vizsgafeltételeket teljesítő résztvevők az utolsó alkalommal egy teszt kitöltésére kapnak lehetőséget, majd megfelelő eredményt esetén tanfolyam elvégzését igazoló oklevelet kapnak. A szemináriumokat követően a Junior képzés következő fázisára felvételt nyert hallgatók 160 órás, emelt szintű szakmai tréningen vehetnek részt Oracle University oktatás keretében az adatbázis-adminisztráció, a Java platform, illetve az üzleti intelligencia és az adattárházi alkalmazások (BI & DW) fejlesztésének témakörében. A szakmai képzést vizsga követi, a tanfolyamot elvégző hallgatóknak pedig az Oracle és partnerei ajánlanak munkalehetőséget.
A kurzusokat a Budapesti Műszaki Egyetemen tartják, a vidéki hallgatók pedig online is figyelemmel kísérhetik a szemináriumokat. A programban az elmúlt évek alatt már több mint 3 ezer hallgató vett részt. A kezdeményezés célja, hogy továbbfejleszthessék azokat a szakismereteket, amelyek egyrészt kiegészítik az egyetemi tananyagot, másrészt azonnal hasznosíthatók a munkaerőpiacon is.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak