A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, valamint a Mobilitás és Multimédia Klaszter együttműködésében májusban újra Innovációs TechShow-t rendeznek a hazai innovációk bemutatására, amelyhez fejlesztői verseny is kapcsolódik.
Az előző sikeres rendezvények után májusban újra Innovációs TechShow keretében lehet megnézni és akár kipróbálni olyan hazai informatikai fejlesztéseket, amelyek akár világsikerré is válhatnak. Ehhez kapcsolódóan indult a "Keressük Magyarország új Neumannjait" elnevezésű nyílt, országos verseny is, amelyre április 8-ig bárki benevezheti saját sikervárományosát.

Jöhet a vérfrissítés A "Magyar Innovációs TechShow" kiállításon bemutatandó legjobb 21 pályaművet egy független szakmai zsűri választja ki. A legjobb pályázók 2011. május 17-én egy magyar és nemzetközi magas szintű delegáció, majd május 18-án egy nyílt, egész napos program keretében, közel 500 résztvevő előtt mutatkozhatnak be.

A kiállítás kapcsolódik a magyar soros elnökség infokommunikációs programjaihoz, így a kiállításra beválogatottak a hazai és uniós szakmai, illetve döntéshozói elit előtt mutathatják be jövőbe mutató megoldásaikat.

A szervezők olyan high-tech megoldásokat várnak, amelyek a következő feltételeknek felenek meg:
Infokommunikációs technológiákra épülő, nemzetközi szintű újdonságtartalommal     rendelkező high-tech megoldások elsősorban az egészségipar, a zöld gazdaság, vagy  a kreatív iparágak terén.
Az infokommunikációs technológiákra épülő high-tech megoldás legalább bemutatható és működő prototípus állapotban van.
Az infokommunikációs technológiákra épülő high-tech megoldást az elmúlt 1-3 évben fejlesztették ki.

A versenyre április 8-ig lehet pályázni, további információért az NFM honlapjára érdemes ellátogatni.

A Bitport videós tudósítása a tavalyi TechShow-ról

TechShow: hogyan lesz világsiker egy jó ötletből?
3D és hibridtévé: magyar fejlesztések a világhír kapujában

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.