Van a szónak pár(t)ja | Nyitrai Zsolt, a Fidesz szakpolitikusa azt nehezményezte, hogy a leköszönő kormány akar stratégiát alkotni, ezzel mintegy megkötve a következő kezét. Ezért javasolta, hogy a kormány vonja vissza a közbeszerzést.
Baja Ferenc ezzel szemben úgy látta, csak az új kormánynak kedvezne az, ha az előkészítési fázis már tavasszal megtörténne. A kormánybiztos hozzátette, a Bajnai-kormány csak a társadalmi, szakmai szervezetekkel és a pártokkal kialakított, konszenzusos stratégiát tartja elfogadhatónak. Végül felajánlotta, hogy a bizottság is vegyen részt a közbeszerzési eljárásban.
A nyolctagú albizottság minden tagja támogatta az infokommunikációs stratégia elkészítését, de négy képviselő ellenezte a pályázatot. Így a téma zárásaként egyhangú igennel szavaztak arról, hogy máshogy készüljön el a nemzeti stratégia.
Az akcióterv a lényeg | Az iparági szereplőket tömörítő Informatikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) elnöke szerint a lényeg valójában a novemberben elfogadott IKT-akcióterv következetes végrehajtásában rejlene.
A hazai GDP és az IKT szektor növekedése 2001-2008 között, valamint az IKT szektor
részesedése a GDP növekedésében (forrás: KSH, EITO)
Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter még tavaly november elején jelentette be, hogy a kormány az Új Magyarország Fejlesztési Terv operatív programjain belüli átcsoportosításokkal mintegy 70 milliárd forint friss forrást biztosít az infokommunikációs szektor iparpolitikai akciótervének megvalósításához; ebből a legnagyobb összeget a szélessávú fejlesztésekhez elnyerhető támogatások adják.
A Bajnai-kormány szeptember elején fogadta el az IVSZ bevonásával elkészített infokommunikációs iparpolitikai akciótervet. A programok megvalósítása azonban mindeddig nem igazán indult el, pedig az akcióterv megvalósításához legalább 2-3 évre lehet szükség. Az IVSZ-nek ezért más civil szervezetekhez hasonlóan kiemelt szerepe lesz abban, hogy az akciótervet a kormányokon átívelve végre is hajtsák – hangsúlyozta Keresztesi János elnök.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak