A Novell lényegesen karcsúbb portfólióval működik tovább, a vállalat biztonsági megoldásai és a SUSE rendszer is az új tulajdonos, az Attachmate egységeihez kerülnek.
Nem sokkal azután, hogy az Attachmate lezárta a Novell 2,2 milliárd dolláros felvásárlását, bejelentették, hogy a vállalatot a korábbi terveknek megfelelően feldarabolják. A Novell portfólióját három részre osztják, ezek részben az Attachmate jelenlegi részeibe olvadnak, míg az Attachmate vállalat hagyományos terminálemulációs és szoftvermodernizációs megoldásait egy negyedik egység kezeli.

A bejelentések szerint az új felállás elbocsátásokat is eredményez, amelyekkel kapcsolatban nem hoztak nyilvánosságra pontos információt. Az Attachmate csoport célja, hogy a külön-külön működő üzleti egységek egymagukban is sikeresek legyenek, ami a kockázatitőke-befektetőkből álló tulajdonosi kör ismeretében a részlegek eladásának előkészítése is lehet. Az átalakítás hazai vonatkozásait egyelőre nem ismerjük.

Egyelőre marad a SUSE Maga a Novell három évtizeddel ezelőtti alapításának helyszínére, a Utah állambeli Provóba helyezi központját, és olyan végponti és csoportmunka-termékekre fókuszál, mint az Open Enterprise Server, a GroupWise vagy a ZENworks végpontmenedzsment-megoldások. A "kicsontozott" üzleti egység jövőjét nem mindenki látja fényesen, főképpen a korábban igen sikeres NetWare hálózati operációs rendszer nyomdokain megjelenő Open Enterprise Server limitált adoptációja miatt.

A hírek szerint az Attachmate eredetileg a SUSE nélkül akarta felvásárolni a Novellt, később pedig azt rebesgették, hogy a tranzakció lezárásával azonnal tovább is adna rajta. Az új felállásban a SUSE termékei mégis egy új, open source-orientált szervezethez kerülnek, ez azonban nem jelenti a korábbi pletykák cáfolatát, amelyek szerint a rendszer nemsokára újabb tulajdonosnál – például a VMware-nél – köthet ki.

Harmadik a biztonság A Novell személyazonosság-felügyeleti és biztonsági portfóliója – így az új Novell Cloud Security Service – az Attachmate-hez tartozó NetIQ-ba olvad, bár a megoldások továbbra is a Novell márkanév alatt futnak majd. Sokan ebben az üzleti egységben látják a legnagyobb lehetőségeket, bár az egyes termékek jövője itt is kérdésnek tűnhet.

Az AT&T megveszi az amerikai T-Mobile-t
Ingyenes naplókezelő szoftver a Novelltől

A Thoma Bravo kockázatitőke-befektető, az Attachmate-et és NetIQ-t tulajdonló befektetői csoport tagja, például nemrég vásárolta fel a hálózatbiztonsági és automatizált megfelelőség-kezelési megoldásokat szállító Tripwire-t. Ezzel rövid idő alatt többféle biztonsági eseménykezelő, megfelelőségi vagy azonosságkezelő megoldás is a birtokában került, amelyek közül némelyik újra gazdát cserélhet.

Az örökké termő fa tövében A Novell lejtmenetéhez sokak szerint nagyban hozzájárult a Microsofttal 2006-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodás, amelynek nyomán a Microsoft lett a Novell legnagyobb Linux-viszonteladója, stabil bevételekhez juttatva a fokozatosan elkényelmesedő vállalatot. Az eladás küszöbén álló Novell veszteséggel zárta 2011 első pénzügyi negyedévét.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.